Sprowadzali kobiety do Polski, zmuszali do prostytucji. 13 osób zatrzymanych

Polska
Sprowadzali kobiety do Polski, zmuszali do prostytucji. 13 osób zatrzymanych
Polsat News
Policja nie ujawnia szczegółów procederu

13 osób zatrzymano we wtorek rano na terenie kilku województw w związku ze sprawą handlu ludźmi - podał rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Do Polski sprowadzane były kobiety z Ameryki Południowej; tu były zmuszane do prostytucji.

Policja nie ujawnia na razie szerszych informacji na temat sprawy. Rzecznik wielkopolskiej policji podał, że zatrzymania miały miejsce w Wielkopolsce, na Mazowszu, Dolnym Śląsku i w woj. łódzkim.

 

Kobiety zmuszane do prostytucji

 

- Proceder polegał m.in. na tym, że do Polski sprowadzane były z Ameryki Południowej młode kobiety, które tutaj były zmuszane do prostytucji. Na razie nie podajemy żadnych szerszych informacji - podał Borowiak.

 

Zatrzymania miały miejsce we wtorek rano, uczestniczyło w nich kilkanaście zespołów realizacyjnych; policjantów z Wielkopolski i z innych regionów. Borowiak podał, że w działaniach brali udział m.in. funkcjonariusze samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych.

 

Policja nie podaje na razie z jakich krajów pochodziły kobiety, które trafiły do Polski, jak wiele jest poszkodowanych kobiet, nie informuje też o szczegółach przestępczego procederu. Niewykluczone, że szersze informacje przekazane zostaną jeszcze we wtorek.

 

Zobacz też: Polak zatrudniał w Norwegii rodaków. Nic im nie zapłacił. Aresztowano go pod zarzutem handlu ludźmi

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie