Szaleńcza ucieczka pirata drogowego. Staranował radiowóz i nie chciał wypuścić pasażerki

Polska
Szaleńcza ucieczka pirata drogowego. Staranował radiowóz i nie chciał wypuścić pasażerki
Lubuska Policja
Mężczyzna uciekał jadąc nawet 200 km/h

27-letni kierowca audi uciekał z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę przed lubuskimi policjantami, próbował zepchnąć z drogi radiowóz i nie chciał wypuścić przerażonej pasażerki. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów.

W sobotę około godziny 22:00 na terenie powiatu świebodzińskiego jeden z funkcjonariuszy podczas patrolu zauważył dobrze mu znanego 27-latka, który kierował osobowym audi, mimo zakazu prowadzenia pojazdów. Pojazd poruszał się z bardzo dużą prędkością.

 

Policjant włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, żeby zatrzymać kierującego, ale ten nie reagował. W tej sytuacji na pomoc ruszyły wezwane patrole.

 

ZOBACZ: Jaka ma być szczepionka na Covid-19? "Dla wszystkich ludzi i w przystępnych cenach"

 

Według relacji policjantów, kierujący podczas ucieczki łamał wszelkie przepisy, często zmieniał pasy ruchu, ignorował wysepki i podwójne linie ciągłe, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Próbował zepchnąć radiowóz

 

Miejscami pościg prowadzony był z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Kiedy jeden z radiowozów zrównał się z osobówką, kierowca gwałtownie zjechał w stronę radiowozu, a po chwili usiłował zepchnąć go z jezdni.

 

Pościg dotarł do sąsiedniej gminy, w rejon Sulechowa. Mężczyzna próbował wjechać do miasta, ale w trakcie manewru uderzył w znak na wysepce drogowej. Następnie porzucił pojazd i próbował uciekać pieszo. Bezskutecznie. 

 

Jak się okazało, 27-latek wiózł przerażoną pasażerkę, która nalegała by ją wypuścił, ale ten nie zatrzymał się. Ponadto w trakcie jazdy mężczyzna wyrzucił z pojazdu dokumenty należące do kobiety.

 

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia funkcjonariusza poprzez usiłowanie zepchnięcia radiowozu z jezdni, a także pozbawienie wolności pasażerki i narażenie jej na utratę życia lub zdrowia.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa

emi/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie