Policja szuka Pokémona Pikachu. Zabrał ukulele i nie zapłacił

Polska
Policja szuka Pokémona Pikachu. Zabrał ukulele i nie zapłacił
Polsat News/Łódzka policja
Policja szuka dziewczynki przebranej za Pikachu.

Kilkuletnia dziewczynka, przebrana za postać z bajki, weszła pod opieką dorosłego do sklepu muzycznego i wyniosła dwa ukulele. Pokémon Pikachu schował instrumenty do wózka, który pchała stojąca przed sklepem kobieta. Łódzka policja podaje znak szczególny - wózek był przyozdobiony balonami. Mężczyźnie, który zagadywał w czasie kradzieży ekspedienta, grozi 5 lat więzienia.

Gdy około 35-, 45-letni mężczyzna z mniej więcej 4-, 5-letnią dziewczynką weszli do sklepu muzycznego w Łodzi, dorosły poprosił ekspedienta o gitarę. Zapytał o konkretny model. Kiedy pracownik zajął się szukaniem produktu w systemie, dziewczynka przebrana w kostium Pokemona Pikachu podeszła do półki i zabrała dwa ukulele. Następnie wyszła ze sklepu, a za nią jej opiekun.

 

ZOBACZ: Nastolatek zakuty w kajdanki za... bułki. Sklep mógł stracić 2,12 zł

 

- Wartość skradzionych instrumentów jest szacowana na około 500 zł - powiedział Polsat News kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Policja nie ujawniła wizerunku dziecka.

 

- Mężczyzna podejrzewany o kradzież ma około 35-45 lat. W chwili zdarzenia ubrany był w ciemną bluzę i jasne, jeansowe spodnie, ma ciemne krótkie włosy i ciemną karnację. Dziewczynka natomiast ma ciemne włosy, jest w wieku 4-5 lat. W chwili zdarzenia była ubrana w żółty kombinezon - powiedział Fiedukowicz.

Pikachu i żółty wózek z balonami

Policja poinformowała, że na zewnątrz czekała kobieta z wózkiem. Dziecko przekazało jej łup i cała trójka oddaliła się. Policja informuje, że wózek był przyozdobiony balonami.

 

ZOBACZ: Ojciec nocami robił dla córki wyjątkowe autko. Rodzinną pamiątkę skradziono. "Serce mi pękło"

 

Za przestępstwo poszukiwanemu grozi do 5 lat więzienia. Małoletnie dziecko, które prawdopodobnie wykonywało polecenia osób starszych, nie będzie podlegać odpowiedzialności karnej.

 

Do kradzieży doszło w październiku.

 

WIDEO - Pokémon Pikachu zabrał ukulele i nie zapłacił. Szuka go policja

  

hlk/prz/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie