Piwo, wódka i eksplozje... Na wystrzałową imprezę wpadła też policja

Polska
Piwo, wódka i eksplozje... Na wystrzałową imprezę wpadła też policja
fot. Śląska Policja
Na "wystrzałowej" imprezie w Katowicach pojawili się policjanci

Tę "zabawę" miłośnicy materiałów pirotechnicznych zapamiętają na długo. Do ich namiotu na prywatnej działce w Katowicach przyjechała policja, a później pirotechnicy. Służby wezwali świadkowie, zaniepokojeni głośnym wybuchami. Okazało się, że pijany gospodarz jest kolekcjonerem niebezpiecznych przedmiotów, które postanowił zdetonować.

Katowiccy policjanci otrzymali informacje, że w namiocie ustawionym na jednej z posesji w dzielnicy Piotrowice miało dojść do kilkukrotnego wybuchu materiałów pirotechnicznych.

 

Biesiada w namiocie, w środku materiały pirotechniczne
Biesiada w namiocie, w środku materiały pirotechniczne

ZOBACZ: Tragiczny finał wycieczki rowerowej. Nie żyje 20-latek

 

Wysłani na miejsce funkcjonariusze we wspomnianym namiocie zastali czterech mężczyzn. Jak się okazało 35-letni właściciel posesji biesiadował przy alkoholu ze swoimi znajomymi. Badanie trzeźwości wskazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. W rozmowie z policjantami przyznał, że odpalił trzy ładunki pirotechniczne.

 

Służby zabezpieczyły znalezisko

 

Ze względu na to, że mundurowi znaleźli także inne materiały pirotechniczne, na miejsce wezwano policjantów zajmujących się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym oraz funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli materiały o różnej masie i wielkości.

 

Biesiada w namiocie, w środku materiały pirotechniczneŚląska Policja
Biesiada w namiocie, w środku materiały pirotechniczne

 

 

ZOBACZ: W podłodze domu znalazł granat


Znaleziono także nabój do broni palnej, konsolę do zdalnego odpalania ładunków pirotechnicznych, paralizator oraz lont pirotechniczny.

 

35-latek trafił do izby wytrzeźwień, a gdy jego stan na to pozwolił, złożył wyjaśnienia. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

emi/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie