Piława Dolna: ciężarówka wjechała w budynek. Na miejscu policja i strażacy [WIDEO]

Polska
Piława Dolna: ciężarówka wjechała w budynek. Na miejscu policja i strażacy [WIDEO]
Polsat News
Jedna osoba została ranna. Strażacy będą sprawdzali, czy nikt nie został pod gruzami

Na drodze w Piławie Dolnej (woj. dolnośląskie) doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Jedna z nich zjechała z drogi i uderzyła w budynek, w którym znajdował się sklep i pomieszczenia mieszkalne - to wstępne ustalenia policji, które przekazał Polsat News kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy policji w Dzierżoniowie. Kierowca ciężarówki został przewieziony do szpitala.

Kom. Ząbek  w rozmowie z reporterem Polsat News Maciejem Stopczykiem przekazał, że w wyniku zdarzenia jedna osoba, kierowca ciężarówki, została ranna i przewieziona do szpitala.

 

Do wypadku doszło około godziny 10. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do kolizji dwóch aut ciężarowych; następnie jedno z nich uderzyło w budynek - powiedział Ząbek.

 

- Na piętrze budynku przebywała jedna osoba, która nie odniosła obrażeń, została przekazana pod opiekę swojego syna. Z kolei ze sklepu wychodziły trzy osoby, które nie odniosły poważniejszych obrażeń - dodał policjant.

 

Rozszczelnienie instalacji gazowej

 

W wyniku uderzenia zawaliła się frontowa ściana budynku. W jego dolnej kondygnacji znajdował się sklep, zaś na górze mieszkanie. - Trzy osoby znajdujące się w sklepie oraz jedna w mieszkaniu nie odniosły poważniejszych obrażeń. Do szpitala trafił kierowca ciężarówki - powiedział Ząbek.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek na budowie w centrum Kielc

 

W budynku doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej - konieczna okazała się interwencja pogotowia gazowego. - Interwencję podjęli również strażacy, którzy cały czas mierzą natężenie gazu - mówił kom. Ząbek.

 

WIDEO: ciężarówka wjechała w budynek

  

 

Do środka ma wejść również ekipa poszukiwawcza, która sprawdzi, czy nikt nie został w budynku. Będzie to możliwe dopiero po zmniejszeniu stężenia gazu.

 

Okoliczności zdarzenia wyjaśnią funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie pod nadzorem prokuratora.

bas/hlk/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie