Elon Musk wyprzedził Gatesa. Jest drugim najbogatszym człowiekiem świata

Biznes
Elon Musk wyprzedził Gatesa. Jest drugim najbogatszym człowiekiem świata
Flickr/Steve Jurvetson/CC BY 2.0
Elon Musk wzbogacił się podczas pandemii

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX Elon Musk jest drugim najbogatszym człowiekiem świata - wynika z zestawienia Bloomberg Billionaires Index. Przedsiębiorca, którego majątek szacuje się na 136 mld dolarów, wyprzedził twórcę Microsoftu Billa Gatesa. Do znacznego awansu w rankingu przyczynił się ponad 500-procentowy wzrost kursu akcji Tesli.

Urodzony w RPA 49-letni Musk od początku roku zwiększył swój majątek o 108 mld dolarów. To zasługa ogromnego zainteresowania przemysłem samochodów elektrycznych, którego nie osłabiła pandemia. Na początku roku cena za akcję Tesli nie przekraczała 100 dolarów. We wtorek przeskoczyła ona próg 555 dolarów za jeden papier.

 

ZOBACZ: Najbogatsi ludzie świata. Jeff Bezos stracił miliardy

 

Bloomberg przypomina, że jeszcze na początku roku Musk znajdował się na 35. miejscu zestawienia "najbogatszych". Przedsiębiorca w niecały rok wyprzedził m.in. Warrena Buffeta (aktualnie 6. miejsce z majątkiem 88,4 mld dolarów), założyciela Facebooka Marka Zuckerberga (4. miejsce, 105 mld dolarów) a ostatecznie twórcę Microsoftu Billa Gatesa (129 mld dolarów, 3. miejsce).

 

Najbogatszą osobą na świecie z majątkiem 183 mld dolarów pozostaje szef Amazona Jeff Bezos. Z szacunków wynika, że jego majątek w ciągu roku zwiększył się o 68,1 mld dolarów.

 

ZOBACZ: Tesla już oficjalnie w Polsce. Znamy polskie ceny elektrycznych pojazdów


Tesla jest najbardziej wartościowym producentem samochodów na świecie, mimo tego, że jej produkcja to jedynie ułamek tego, co wytwarzają największe koncerny na świecie takie ja:k Toyota, Volkswagen i General Motors. Dopiero w marcu 2020 r., Tesla wyprodukowała swoje milionowe auto. Dla porównania grupa Volkswagen w samym 2019 r. wyprodukowała ponad 10 mln pojazdów.

bas/hlk/ Bloomberg, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie