Zatrzymana fotoreporterka: nie przyznaję się do winy

Polska
Zatrzymana fotoreporterka: nie przyznaję się do winy
Polsat News
Fotoreporterka Agata Grzybowska

- Zostały przedstawione mi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta; nie przyznaję się w jakimkolwiek stopniu do winy - powiedziała w rozmowie z reporterem Polsat News Agata Grzybowska. Fotoreporterka została zatrzymana w trakcie poniedziałkowego protestu w Warszawie.

- Tego, co się wydarzyło przed Ministerstwem Edukacji Narodowej, jak i na komisariacie na Wilczej, nie mogę w żaden sposób komentować - zaznaczyła Agata Grzybowska.

 

ZOBACZ: Barbara Nowacka: widać zaostrzenie działań policji

 

- Nie jestem pierwszą poszkodowaną dziennikarką - jestem pierwszą, która została zabrana na komisariat. Znowu została przekroczona kolejna granica w Polsce i powinniśmy o niej mówić - podkreśliła fotoreporterka.

 

- Zostały przedstawiony mi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Nie przyznaję się w jakimkolwiek stopniu do winy - zadeklarowała. 

 

Wideo: Fotoreporterka Agata Grzybowska: została przekroczona kolejna granica

  

Jak podkreśliła, mimo że relacjonowała wydarzenia m.in. z Majdanu, to "nigdy nie była aresztowana jako dziennikarka". 

 

Zatrzymana fotoreporterka

 

"Kiedy wykonywałam swoją pracę, zostałam zaatakowana przez policjanta tylko dlatego, że robiąc zdjęcie, błysnęłam mu w twarz fleszem. Absolutnie nie przyznaję się do stawianych mi zarzutów" - napisała Grzybowska. Sprawą zajął się m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.

 

Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka pytany w Polsat News o zatrzymanie fotoreporterki powiedział, że "ta pani naruszyła nietykalność cielesną policjanta, ona go uderzyła". - Wówczas pamiętajmy, że żadna legitymacja dziennikarska nie zwalnia z odpowiedzialności. W tym momencie policjant nie może sobie pozwolić na to - powiedział.

 

jo/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie