Prezydent oddał osocze. Zachęca do tego ozdrowieńców

Polska
Prezydent oddał osocze. Zachęca do tego ozdrowieńców
Twitter/ Andrzej Duda
Prezydent Duda zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza

- Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam! - powiedział prezydent Andrzej Duda w krótkim materiale wideo opublikowanym w poniedziałek.

Andrzej Duda odwiedził poradnię krwiodawstwa, gdzie oddał osocze, które wykorzystywane jest w terapiach leczenia chorych na COVID-19. Prezydent zachęcił ozdrowieńców, aby sprawdzili, czy mają przeciwciała i w przypadku wyrażenia zgody przez służby medyczne oddali osocze.

 

ZOBACZ: Andrzej Duda zakończył izolację

 

 

Prezydent Andrzej Duda zakończył okres izolacji po tym, jak wykryto u niego koronawirusa, i wrócił do pełnienia obowiązków - przekazał 4 listopada Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Mamy 15002 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii odnotowano 876 tys. 333 zakażeń. Nie żyje też 156 kolejnych osób. Do tej pory zmarło 13 tys. 774. Ostatnio mniejszą liczbę zakażeń odnotowano 26 października (10241). Wykonano wtedy jednak niemal dwukrotnie więcej testów. Ostatniej doby przebadano 27,4 tys. próbek.


ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie