Papugi w plastikowych butelkach. Policjanci udaremnili przestępczy proceder

Świat
Papugi w plastikowych butelkach. Policjanci udaremnili przestępczy proceder
Pixabay

Dziesiątki przemyconych papug upchanych w plastikowych butelkach znaleziono na statku zacumowanym we wschodnim regionie Indonezji. Część z nich nie przeżyła podróży.

Jak informuje BBC, policjanci z Papui Zachodniej w portowym mieście Fakfak udaremnili w piątek przemyt kilkudziesięciu papug.  Były one uwięzione w plastikowych butelkach po wodzie mineralnej.

 

ZOBACZ: Papugi w zoo nauczyły się przeklinać. Zachęcały się nawzajem i obrażały gości

 

Zaniepokojenie wśród załogi statku wzbudziły dźwięki dochodzące z wnętrza dużej skrzyni. Jak się okazało w koszmarnych warunkach przewożono 74 papugi. 10 ptaków nie przeżyło.

 

Liderzy w nielegalnym handlu ptakami

 

Indonezja jest domem dla największej liczby zagrożonych gatunków ptaków w Azji i szerzącego się nielegalnego handlu ptakami. Są one sprzedawane w kraju na gigantycznych targowiskach lub przemycane za granicę.

 

Dozens of smuggled parrots stuffed in plastic bottles have been found on a ship docked in Indonesia's eastern region of...

Opublikowany przez Tamizhar Media Sobota, 21 listopada 2020

Nie wiadomo, dokąd miały trafić ptaki, nikogo też nie zatrzymano.

 

Przechwycone papugi zidentyfikowano jako lorysy czarnogłowe, rodzaj papugi pochodzącej z Nowej Gwinei i pobliskich wysp na południowo-zachodnim Pacyfiku.

 

125 egzotycznych ptaków w rurach kanalizacyjnych

 

"Potrzeba więcej aresztowań i prawdziwego rozliczenia się z głównymi graczami na tym rynku" - powiedziała BBC Elizabeth John z organizacji Traffic Trade Dog.

 

To nie pierwszy raz, gdy odkryto ptaki ukryte w plastikowych butelkach. W 2015 r. indonezyjska policja aresztowała mężczyznę, który chciał przemycić w butelkach zagrożone wyginięciem 21 kakadu żółtoczubych. Z kolei w 2017 r. odkryto 125 egzotycznych ptaków wtłoczonych do rur kanalizacyjnych.

emi/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie