Papugi w zoo nauczyły się przeklinać. Zachęcały się nawzajem i obrażały gości

Świat
Papugi w zoo nauczyły się przeklinać. Zachęcały się nawzajem i obrażały gości
commons.wikimedia/L.Miguel Bugallo Sánchez/CC BY-SA 3.0
Niesforne papugi z brytyjskiego zoo. Zostały odizolowane

Pięć afrykańskich papug mieszkających w zoo w Bostonie w północnej Anglii musiało zostać odizolowanych od siebie, po tym jak nauczyły się przeklinać. Choć odwiedzający ogród zoologiczny podchodzili do całej sprawy z rozbawieniem, to dyrekcja postanowiła chronić "najmłodszych odwiedzających".

Ptaki o imionach Billy, Elsie, Eric, Jade i Tyson dołączyły do kolonii 200 szarych papug w Lincolnshire Wildlife Park w sierpniu. Niedługo potem na jaw wyszła ich niepokorna natura.

 

ZOBACZ: Nowy Sącz. Martwe zwierzęta w sklepie zoologicznym

 

- Jesteśmy przyzwyczajeni do papug, które przeklinają, ale nigdy nie mieliśmy pięciu, które robiły to na raz - mówił agencji PA Media dyrektor zoo Steve Nichols, podkreślając, że większość papug jest spokojna, ale te konkretne sztuki "rozsmakowały się w przeklinaniu".

"Nie otrzymaliśmy żadnej skargi"

Z relacji pracowników wynika, że papugi "zachęcały się nawzajem", a ofiarami ich ciętego języka padali goście odwiedzający zoo.

 

- Dostawaliśmy sygnały od klientów, ale nie otrzymaliśmy żadnej skargi. Kiedy papuga mówi ci, żebyś s***ał, to bawi to wiele osób. Przynajmniej na chwilę ludzie zapomnieli o trudnej sytuacji na świecie - przekazał Nicols.

 

Mimo wyrozumiałego podejścia gości, papugi zostały odizolowane od siebie. Teraz niesforną piątkę można spotkać w różnych częściach Zoo Lincolnshire.

bas/ml/ The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie