Policja: "Scheuring-Wielgus przekazała dane policjanta". Posłanka odpowiada i żąda przeprosin

Polska
Policja: "Scheuring-Wielgus przekazała dane policjanta". Posłanka odpowiada i żąda przeprosin
PAP/Tomasz Gzell
Według policji posłanka Lewicy "przekazała dane policjanta protestującym"

Stołeczna policja manipuluje nagraniem spod Sądu Okręgowego - napisała w piątek na Twitterze posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, odnosząc się do informacji zamieszonej przez KSP z której wynika, że przekazała ona dane policjanta, przez co jego żona zaczęła dostawać obraźliwe wiadomości w mediach społecznościowych.

W piątek na Twitterze policja opublikowała nagranie na którym widać, że posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus mówi na głos imię i nazwisko jednego z funkcjonariuszy, który był podczas czwartkowego zgromadzenia pod budynkiem Sądu Okręgowego w Warszawie. Wkrótce potem żona tego policjanta zaczęła otrzymywać hejterskie wpisy na Facebooku.

 

ZOBACZ: Rzecznik policji: nietykalność policjanta taka sama, jak posła

 

"Jak dużym zagrożeniem są hejterzy mówili politycy, mówiła organizatorka Strajku Kobiet. Tymczasem obecna na miejscu posłanka po uzyskaniu imienia i nazwiska policjanta przekazuje je protestującym" - przekazała policja na Twitterze. Jak dodano, "żona funkcjonariusza policji na prywatnym Facebooku zaczęła otrzymywać już hejsterskie wpisy".

 

Także na Twitterze do informacji KSP odniosła się sama posłanka. "Piękna manipulacja Komendy Stołecznej Policji. Dlaczego pomijacie to co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o dane? Na szczęście nagrało to TVN24, a resztę ja. Wasz policjant chwilę wcześniej uderzył i wywrócił dziewczynę" - napisała. "Domagam się przeprosin, a jeśli ich nie będzie spotkamy się w sądzie" - dodała.

 

 

Protest przed Sądem Okręgowym w Warszawie przy al. Solidarności odbył się w czwartek około południa. Demonstrujący zebrali się przed gmachem sądu w związku z m.in. posiedzeniem aresztowym Izabeli O., która jest podejrzana o czynną napaść na funkcjonariusza policji i udział w zbiegowisku podczas protestów przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w końcu października. 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie