Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na okręt podwodny, zostały zastrzelone

Świat
Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na okręt podwodny, zostały zastrzelone
YouTube

Niedźwiedzica i jej młode wdrapały się na atomowy okręt podwodny w bazie w mieście Wiluczyńsk w Kraju Kamczackim na Dalekim Wschodzie Rosji i zostały zastrzelone - poinformował w poniedziałek serwis internetowy anglojęzycznego dziennika "The Moscow Times".

Nagranie udostępnione przez lokalne media, opublikowane w niedzielę m.in. na YouTube, pokazuje, jak niedźwiedzica i jej młode płyną w kierunku wynurzonego okrętu podwodnego, a następnie wdrapują się na niego. Później słychać strzał, a młode wpada do wody.

 

"Nie ma innego wyjścia" - mówi osoba, której głos słychać w nagraniu. "Jeśli go przegonisz, zawędruje do wiosek. Tak walczy się z niedźwiedziami na Kamczatce" - dodaje.

 

ZOBACZ: Lubelskie: 8-letni chłopiec utonął w stawie

 

Według BBC News, setki użytkowników mediów społecznościowych oskarżyły marynarkę o niepotrzebne okrucieństwo.

 

Rzecznik Floty Pacyfiku poinformował, że do zabicia niedźwiedzi "specjalistyczną bronią myśliwską" wezwano eksperta łowieckiego i instruktora z Wiluczyńska.

 

 

Kanał Baza w komunikatorze Telegram poinformował, bez podania źródła, że niedźwiedzie zostały zastrzelone, ponieważ matka "była bardzo wychudzona i ranna, a młode rzekomo stałoby się agresywne bez matki". Dodał, że okoliczni mieszkańcy od kilku dni widzieli niedźwiedzie i próbowali je przepędzić.

 

Według organizacji Wildlife Conservation Society na Kamczatce żyje od 10 do 14 tys. niedźwiedzi brunatnych. Zwierzęta te mogą atakować ludzi, gdy czują się zagrożone.

jo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie