CNN: Kushner sugerował Trumpowi uznanie porażki. Sztab: to nieprawda

Świat
CNN: Kushner sugerował Trumpowi uznanie porażki. Sztab: to nieprawda
fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Trump stwierdził, że jego rywal "spieszy się, by fałszywie udawać zwycięzcę", a wyścig "jeszcze się nie zakończył"

Jared Kushner, doradca i zięć prezydenta USA Donalda Trumpa, oraz pierwsza dama Melania Trump sugerowali Republikaninowi, by uznał swoją wyborczą porażkę - informuje CNN, powołując się na dwa anonimowe źródła. Sztab przywódcy USA twierdzi, że to nieprawda.

Portal CNN w sobotę pisał, że Kushner rozmawiał z prezydentem o uznaniu porażki. W niedzielę osobne źródło przekazało stacji, że ten sam temat poruszyła w rozmowie z Trumpem również jego żona.

 

ZOBACZ: Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową. Co można tam znaleźć?

 

 

Rzecznik kampanii Trumpa Jason Miller w niedzielę na Twitterze zaprzeczył, jakoby Kushner omawiał z prezydentem taki krok. "Ta historia nie jest prawdziwa" - podkreślił. "Jared doradził Donaldowi Trumpowi skorzystanie ze wszystkich dostępnych środków prawnych, by zapewnić dokładność (w liczeniu głosów oddanych w wyborach - red.)" - dodał. Mimo to CNN podtrzymuje w niedzielę swoje doniesienia.

"Spieszy się, by fałszywie udawać zwycięzcę"

Po ogłoszeniu w sobotę przez media na podstawie danych z komisji, że Joe Biden zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych, Trump stwierdził, że jego rywal "spieszy się, by fałszywie udawać zwycięzcę", a wyścig "jeszcze się nie zakończył".

 

- Nie spocznę, dopóki naród amerykański nie pozna uczciwej liczby głosów, na co zasługuje i czego domaga się demokracja - przekazał Trump w oświadczeniu. Oznacza to w przyszłym tygodniu liczne wyborcze pozwy złożone przez obóz Republikanina.

 

ZOBACZ: Trump powtórzył na Twitterze: wygrałem te wybory

 

Kampania Bidena przekazała, że od wyborów nie ma kontaktu z Białym Domem, ani ze sztabem rywala. Demokraci wierzą, że Trump w końcu przyzna się do porażki, ale szykują się na długie sądowe batalie. Nieoficjalnie rozważają i przygotowują się prawnie na scenariusz, że gospodarz Białego Domu nie będzie chciał go w styczniu opuścić.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie