Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową. Co można tam znaleźć?

Świat
Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową. Co można tam znaleźć?
fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Sztab Bidena i Harris uruchomił stronę internetową z priorytetami przyszłej administracji

Sztab Joe Bidena i Kamali Harris, którzy według głównych amerykańskich mediów wygrali wybory prezydenckie w USA, uruchomił stronę internetową poświęconą procesowi przekazania władzy oraz priorytetom przyszłej administracji Demokraty - podała w niedzielę CNN.

Wśród pierwszych wyzwań, z którymi będzie musiała się zmierzyć nowa administracja Bidena, na stronie "BuildBackBetter" przedstawiono epidemię Covid-19, kryzys gospodarczy, nierówności na tle rasowym i zmiany klimatu. Zapewniono, że nowy prezydent wraz ze swoim zespołem będzie się zajmował tymi zagadnieniami od pierwszego dnia urzędowania.

 

ZOBACZ: Trzech byłych prezydentów USA gratuluje zwycięstwa Bidenowi i Harris

 

"Amerykanie zasługują na pilną, solidną i profesjonalną reakcję na narastający kryzys zdrowia publicznego i gospodarki spowodowany przez epidemię koronawirusa" - czytamy na stronie.

 

Zwycięstwo Joe Bidena 

Zespół Bidena i Harris, odpowiedzialny za zaplanowanie procesu przejmowania obowiązków od obecnej administracji Donalda Trumpa przez nowy gabinet Bidena, zapowiada m.in. zwiększenie możliwości przeprowadzania testów na koronawirusa, sprawiedliwą dystrybucję leków i szczepionek (gdy będą one dostępne) oraz współpracę z władzami stanowymi i lokalnymi we wprowadzeniu ogólnokrajowego obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Uruchomiono także konto na Twitterze - @Transition46. Biden będzie 46. prezydentem USA.

 

ZOBACZ: Kamala Harris. Kim jest przyszła wiceprezydent USA?

 

W sobotę zwycięstwo Bidena w wyborach prezydenckich w USA z 3 listopada ogłosiły największe media w tym kraju, a także sam kandydat. Zwycięstwa swojego wyborczego przeciwnika nie akceptuje urzędujący prezydent Donald Trump, który twierdzi, że doszło do fałszerstw wyborczych; jego prawnicy składają pozwy kwestionujące wyniki wyborów w poszczególnych stanach.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie