Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej został zwolniony

Polska
Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej został zwolniony
Polsat News
Paweł Rabiej

Paweł Rabiej został we wtorek zwolniony przez Rafała Trzaskowskiego z funkcji wiceprezydenta stolicy. Prezydent Warszawy dodał, że decyzja jest związana z tym, że wiceprezydent odpowiedzialny za obszar zdrowia w ratuszu, w trudnej sytuacji epidemicznej, udał się na urlop bez jego zgody.

"W związku z tym, że wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej odpowiedzialny za obszar zdrowia w Urzędzie m.st. Warszawy, w trudnej dla wszystkich sytuacji epidemicznej udał się na urlop bez moje wiedzy i zgody, podjąłem decyzję o jego dymisji" - czytamy we wtorkowym komunikacie.

 

Trzaskowski dodał, że obszar zdrowia, za który dotychczas odpowiadał wiceprezydent Paweł Rabiej - zgodnie z jego decyzją - przejęła wiceprezydent Renata Kaznowska. 

 

ZOBACZ: Michał Dworczyk: personel medyczny nie będzie podlegał kwarantannie

 

Rabiej był rekomendowany na stanowisko wiceprezydenta przez Nowoczesną, której jest członkiem.

 

Przewodniczący Nowoczesnej poseł Adam Szłapka przyznał w rozmowie z polsatnews.pl, że prezydent Rafał Trzaskowski konsultował z nim dymisję Rabieja. - Byliśmy dziś w stałym kontakcie - podkreślił. 

 

Rabiej wyjechał za granicę 

 

We wtorek portal TVN Warszawa poinformował, że wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę w czasie, gdy Warszawa walczy z pandemią koronawirusa.

 

ZOBACZ: "Nasza cywilizacja, nasze zasady". Marsz Niepodległości ma się odbyć mimo pandemii

 

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka potwierdziła w rozmowie z PAP, że prezydent Rafał Trzaskowski nie miał wiedzy o urlopie wiceprezydenta Pawła Rabieja. Jak dodała, do biura kadr nie wpłynął również jego wniosek o urlop. Zapytana o ewentualne konsekwencje wyjazdu zaznaczyła, że Rafał Trzaskowski decyzje co do dalszych konsekwencji podejmie po rozmowie ze swoim zastępcą. Gałecka dodała, że wszystkie obowiązki Pawła Rabieja przejęli pozostali wiceprezydenci.

 

"Urlop zdrowotny"

 

Podczas próby kontaktu z wiceprezydentem Rabiejem jego numer telefonu najpierw był zajęty, a następnie w słuchawce słychać było zagraniczną automatyczną sekretarkę - w językach greckim i angielskim. Później dziennikarze otrzymali od niego SMS-a, w którym Rabiej wyjaśniał, że zgodnie z zaleceniem lekarzy po przejściu koronawirusa i późniejszych komplikacjach dostał zalecenie urlopu zdrowotnego, który właśnie odbywa. "Uczestniczę zdalnie we wszystkich kluczowych spotkaniach dotyczących sytuacji zdrowotnej" - napisał Rabiej.

 

Rabiej przeprosił, wraca do Warszawy

 

Sam Rabiej odnosząc się do publikacji na Twitterze przeprosił i poinformował, że wraca do Warszawy.

 

"Przepraszam za zaistniałą sytuację, nie miałem świadomości że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu Covid-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w Warszawie w pracy" - napisał Rabiej. 

 

jo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie