Łódź. Kilkanaście osób uwięzionych na cmentarzu. Nie zdążyły wyjść przed zamknięciem bramy

Polska
Łódź. Kilkanaście osób uwięzionych na cmentarzu. Nie zdążyły wyjść przed zamknięciem bramy
PAP/Jakub Kaczmarczyk; Zdj. ilustracyjne
12 osób zostało uwięzionych na cmentarzu

Po ogłoszeniu przez premiera decyzji o zamknięciu cmentarzy w piątek, wiele osób udało się na groby bliskich. Z ostatniej okazji chcieli też skorzystać mieszkańcy Łodzi, nawiedzający cmentarz przy ul. Kurczaki. Pracownicy nekropolii jednak zamknęli bramy punktualnie o godz. 22 nie sprawdzając, czy wszyscy wyszli. W efekcie, 12 osób zostało uwięzionych na cmentarzu.

O sytuacji z piątku poinformował "Dziennik Łódzki".

 

ZOBACZ: Zamknięcie cmentarzy. "Zawsze po 1 listopada mieliśmy przyrost chorych"

 

Strażacy otrzymali informację o uwięzionej na cmentarzu grupie osób o godz. 22:15. Dyżurny zadysponował na miejsce zastęp ratowników.

"Nie sprawdzili, czy wszyscy wyszli"

"Okazało się, że cmentarza nie może opuścić 12 osób. Po ogłoszeniu przez premiera informacji o zamknięciu nekropolii, ruszyli oni późnym wieczorem na groby bliskich. Pracownicy cmentarza punktualnie o godz. 22 zamknęli jego bramę nie sprawdziwszy, czy wszyscy wyszli" - poinformował "Dziennik Łódzki".

 

ZOBACZ: Odwiedź cmentarz... przez telefon

 

Tym razem obyło się bez użycia drabiny - ratownicy byli wyposażeni w klucze.

 

Rząd zdecydował w piątek, że od 31 października do 2 listopada cmentarze zostaną zamknięte. - Nie chcemy doprowadzać do takiego ryzyka, żeby na skutek odwiedzin na cmentarzach wiele osób poniosło śmierć – wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki. Jak tłumaczył, Rada Ministrów z podjęciem decyzji o zamknięciu cmentarzy czekała, ponieważ liczyła, że liczba zachorowań zmaleje.

bas/msl/ "Dziennik Łódzki", polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie