Proboszcz przemianował cmentarz na park i udostępnił ludziom. Policja zawiadomiła sanepid

Polska
Proboszcz przemianował cmentarz na park i udostępnił ludziom. Policja zawiadomiła sanepid
Polsat News
Na bramie cmentarza zawisła kartka z napisem "park cmentarny", a furtka jest otwarta.

Proboszcz parafii w Ksawerowie w woj. łódzkim wywiesił na bramie cmentarza kartkę z napisem "park cmentarny" i zostawił uchyloną furtkę. Reporterka Polsat News sprawdziła, że ludzie korzystają z możliwości wejścia na nekropolię, odwiedzając groby bliskich.

Jak ustaliła reporterka Polsat News na cmentarz w Ksawerowie można wejść bez żadnych przeszkód. Przed godz. 8 rano na teren nekropolii weszło kilkanaście osób.

 

Na cmentarz przyjechała także policja, a funkcjonariusze chcieli przekonać proboszcza, żeby jednak zamknął furtkę. Policjanci jednak odjechali. O sprawie został powiadomiony sanepid.

 

W piątek w mediach społecznościowych pojawiła się informacja dotycząca parafii: "Witam dla wszystkich zainteresowanych. Proboszcz Parafii w Ksawerowie utworzył komisję, która Dekretem przemianowała Cmentarz w Ksawerowie na Park Cmentarny. Więc »Park« będzie otwarty."

 

ZOBACZ: Wyeliminowaliśmy tłumy na cmentarzach - rzecznik Ministerstwa Zdrowia w Polsat News

 

- Nie dziwię się księdzu. Też bym tak zrobiła, bo decyzja o zamknięciu cmentarzu była ogłoszona zbyt późno. W piątek wieczorem były tutaj tłumy ludzi, co mają zrobić z kwiatami - powiedziała w rozmowie z reporterka Polsat News Joanną Śpiechowicz kobieta, która skorzystała z otwartej furtki.

 

W piątek o godz. 15:30 premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z pandemią cmentarze mają być zamknięte w sobotę, niedzielę i poniedziałek.

 

WIDEO - Reporterka Polsat News sprawdziła, co dzieje się na cmentarzu w Ksawerowie (woj. łódzkie)

  

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie