Odwiedź cmentarz... przez telefon

Polska
Odwiedź cmentarz... przez telefon
PAP/Darek Delmanowicz

Z okazji Wszystkich Świętych bliscy i znajomi zmarłych spoczywających na cmentarzach komunalnych w Bydgoszczy mogą w sposób wirtualny odwiedzić ich groby i zapalić symboliczne znicze. Osobiste wizyty nie są możliwe z powodu zamknięcia w całym kraju cmentarzy od soboty do poniedziałku.

Wirtualne odwiedziny grobów w Bydgoszczy są możliwe na cmentarzach komunalnych przy ul. Wiślanej, Kcyńskiej, Grunwaldzkiej, Lotników i na Ludwikowie.

 

Pozwala na to specjalna aplikacja www.cmentarze.bydgoszcz.pl. Służy ona odszukaniu nagrobków bliskich i znajomych, poznaniu dat ich urodzenia i śmierci, ale też daje możliwość zapalenia wirtualnego znicza, który będzie palił się przez siedem dni.

 

Zamknięcie cmentarzy 

 

W piątek po południu premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że z powodu epidemii podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. - Nie chcemy doprowadzić do tego, że na cmentarzach i w komunikacji publicznej będzie się gromadzić dużo ludzi - oświadczył premier. Jak dodał, rząd czekał z podjęciem tej decyzji, sądząc, że liczba zachorowań może spadać.

 

ZOBACZ: Proboszcz przemianował cmentarz na park i udostępnił ludziom. Policja zawiadomiła sanepid

 

Jeszcze w tego samego dnia w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

Jest w nim zawarty przepis dot. m.in. zamknięcia cmentarzy od 31 października (sobota) do 2 listopada (poniedziałek). W tym okresie wstęp na teren nekropolii został zakazany z wyjątkiem pogrzebów i czynności z nimi związanych.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie