Twórcy gry Cyberpunk 2077 otrzymują groźby śmierci. Za przełożoną premierę

Technologie
Twórcy gry Cyberpunk 2077 otrzymują groźby śmierci. Za przełożoną premierę
CD Projekt Red
Twórcy Cyberpunka 2077 otrzymują groźby śmierci

Gracze czekający na Cyberpunk 2077 mieli odwiedzić wirtualne Night City już 19 listopada. We wtorek ogłoszono jednak, że premiera nowej gry zostanie przesunięta po raz kolejny - tym razem na 10 grudnia. Pracownicy polskiego studia CD Projekt Red otrzymują groźby śmierci.

"Rozumiem, że możecie być źli, rozczarowani i chcecie podzielić się opinią na ten temat. Jednak wysyłanie gróźb śmierci do deweloperów jest zupełnie nieakceptowalne i po prostu złe. Jesteśmy ludźmi, tak jak wy" - napisał na Twitterze we wtorek Andrzej Zawadzki, starszy projektant gry, kilka godzin po ogłoszeniu, że premiera gry zostanie przesunięta.

 

ZOBACZ: CD Projekt przesuwa premierę "Cyberpunk 2077". Spadek notowań firmy na giełdzie

 

W środę Zawadzki podzielił się wiadomościami, którą otrzymał jeden z pracowników studia CD Projekt Red. "Wiem gdzie mieszkasz stary. Wypuść grę, albo jesteś skończony", "Wydaj grę, albo ty i twoja rodzina będziecie prześladowani", "Spalę cię żywcem, jeśli nie wypuścisz gry" - tak brzmią wiadomości wysłane przez zawiedzionego "fana".

 

 

"To jedne ze spokojniejszych wiadomości. Zdarzały się dużo dużo gorsze. Każda z nich została zgłoszona. Nie odpuścimy, nie będziemy traktować tego pobłażliwie. To poważna sprawa" - zapewnił projektant Cyberpunka 2077. Zawadzki poinformował, że robi sobie "przerwę od Twittera" na kilka dni.

Gra "ozłocona"

Informację o przełożeniu premiery gry opublikowano na oficjalnym profilu Cyberpunka. Członkowie zarządu CD Projekt SA Marcin Iwiński i Adam Badowski we wspólnym oświadczeniu przekazali, że powodem przesunięcia terminu o 21 dni jest konieczność przygotowania i optymalizacji produkcji tak, by działała na dziewięciu różnych platformach (Xbox One/X, Xbox Seriers S|X, PS4/Pro, PS5, Stadii i komputerach stacjonarnych).

 

 

ZOBACZ: Polskie gry najbardziej wyczekiwane na platformie Steam

 

Początkowo nowa gra twórców serii "Wiedźmin" miała zostać wydana w kwietniu tego roku. Następnie premierę przesunięto na wrzesień, a potem - na listopad.

 

Na początku października twórcy gry poinformowali, że Cyberpunk 2077 otrzymał status "gold". Oznacza to, że produkcja została już ukończona, zawiera całą zaplanowaną zawartość i można ją przejść od początku do końca. Iwiński i Badowski w ostatnim oświadczeniu zapewnili jednak, że nie oznacza to definitywnego końca prac nad produkcją.

 

"Czujemy, że mamy w rękach niesamowitą grę. Musimy podejmować każdą decyzję, nawet najtrudniejszą, która doprowadzi do tego, że ostatecznie otrzymacie produkt, który pokochacie" - zapewnili.

bas/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie