Premier: niszczenie symboli, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie, barbarzyńskie i bezprawne

Polska
Premier: niszczenie symboli, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie,  barbarzyńskie i bezprawne
Facebook/ Mateusz Morawiecki
Na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem ktoś z uczestników środowego protestu umieścił czerwonym sprayem numer telefonu "Aborcji bez Granic"

Niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie to barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania - napisał w środę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem ktoś z uczestników środowego protestu umieścił czerwonym sprayem numer telefonu "Aborcji bez Granic", społecznej inicjatywy mającej na celu wsparcie dla kobiet, które chcą usunąć ciążę. Widać na nim także było tęczową flagę umieszczoną pod kotwicą Polski Walczącej.

 

ZOBACZ: Protesty w Polsce. Episkopat zabrał głos

 

"W XXI wieku znamy wiele form protestu. Także takie, które nie obrażają innych obywateli i nie są zagrożeniem dla czyjegoś mienia, zdrowia i życia" - wskazał premier Morawiecki.

 

Premier ocenił, że "od kilku dni mamy w Polsce do czynienia z protestami, które są nie do zaakceptowania". "Pobicia, profanacje kościołów, wulgaryzmy. Teraz także niszczenie symboli łączących wszystkich Polaków, jak pomnik Polski Walczącej w Warszawie. To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania" - podkreślił.

 

ZOBACZ: Trzaskowski apeluje do rządu. Chodzi o protesty ws. aborcji

 

"Pamięć, cześć i chwała bohaterom!" - dodał szef polskiego rządu. 

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie