Pies zakopany żywcem. Na policję zgłosił się jego właściciel

Polska
Pies zakopany żywcem. Na policję zgłosił się jego właściciel
KMP w Lublinie
Właściciel czworonoga sam zgłosił się na policję. Twierdzi, że ktoś ukradł mu psa

Na policję zgłosił się właściciel znalezionego w Lublinie psa. Zwierzę było zakopane żywcem w ziemi. Wycieńczony czworonóg został odnaleziony przez pracownicę pobliskiej firmy. Stworzenie trafiło pod opiekę weterynarza, jest nadal w ciężkim stanie.

Mężczyzna twierdzi, że ktoś ukradł mu psa. Jak zaznaczył, nie widział go od doby. - Oczywiście będziemy musieli to potwierdzić i ustalić, jak rzeczywiście było. Czy te wyjaśnienia właściciela są spójne i czy pokrywają się z prawdą  - podkreślił w rozmowie z Radiem Lublin kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

 

ZOBACZ: Zawinął psa w dwa worki i utopił go w kanale. Zarzuty dla 19-latka

 

Właściciel psa został przesłuchany. Do tej pory nie zostały mu przedstawione zarzuty dot. pokrzywdzonego czworonoga. Zwierzę przeżyło, jednak jego stan jest nadal ciężki.

 

WIDEO: W Lublinie odnaleziono zakopanego żywcem psa, sprawą zajmuje się policja (materiał z 23 października) 

  

Z ziemi wystawał tylko nos

W miniony piątek pracownica pobliskiej firmy, która przechodziła w pobliżu wiaduktu przy ul. Grygowej usłyszała skomlenie pokrzywdzonego czworonoga. Odnalazła zakopanego żywcem psa - zwierzęciu z ziemi wystawał jedynie nos. Kobieta o całej sprawie poinformowała współpracowników, razem odkopali stworzenie, a o całym zajściu powiadomili policję.

 

ZOBACZ: Ruszył z impetem i wjechał w psa. Zrobił to celowo [WIDEO]

 

- Pies miał liczne obrażenia i był skrajnie wycieńczony. Od razu został przekazany pod opiekę weterynarza - powiedział w rozmowie z reporterką Polsat News Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Osobie, która znęca się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policja nadal szuka świadków zdarzenia. Funkcjonariusze proszą o kontakt osoby, które posiadają informacje w tej sprawie, z VI komisariatem Policji w Lublinie.

ms/bas/ radio.lublin.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie