Ruszył z impetem i wjechał w psa. Zrobił to celowo [WIDEO]

Polska
Ruszył z impetem i wjechał w psa. Zrobił to celowo [WIDEO]
KWP w Krakowie
Kierowca najpierw się zatrzymał, a po chwili ruszył z impetem potrącając psa

"Widząc idącego drogą czworonoga, najpierw zatrzymał się, a następnie z impetem ruszył i celowo wjechał w zwierzaka" - tak zachowanie 24-letniego kierowcy opisują myśleniccy policjanci. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Pies przeżył potrącenie - jego oprawca został zatrzymany przez policję.

O potrąceniu zwierzęcia policjanci dowiedzieli się z jednej z internetowych grup. Anonimowy świadek zdarzenia twierdził, że widział jak samochód potrącił psa, a sposób, w jaki zachował się kierowca na drodze wskazywał na to, że zrobił to celowo.

 

ZOBACZ: Celowo przejechał psa. Sąd nie przedłużył mu aresztu

 

"Jeszcze tego samego dnia, policjanci ustalili świadków oraz zdobyli nagranie z monitoringu pokazujące całe zdarzenie i potwierdzające brutalne działanie sprawcy. Po kilku dniach intensywnej pracy kryminalni namierzyli kierowcę" - przekazał w komunikacie mł. inspektor Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

WIDEO: nagranie z potrącenia zwierzęcia

  

24-letni kierowca - mieszkaniec powiatu wadowickiego - został zatrzymany w środę. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi kara do trzech lat więzienia i 100 tys. złotych grzywny. Jeżeli sąd uzna, że kierowca działał ze szczególnym okrucieństwem, może wymierzyć karę 5 lat więzienia. Mężczyzna jest pod nadzorem policji.

 

Policjanci przekazali, że potrącony pies został odnaleziony i wrócił już do swoich właścicieli. "Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w poszukiwania sprawcy zdarzenia, a w szczególności internautom" - dodano w oświadczeniu

bas/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie