Zostawił psa na nagrzanym balkonie. Pomogła straż z wysięgnikiem

Polska
Zostawił psa na nagrzanym balkonie. Pomogła straż z wysięgnikiem
Policja Olsztyn

Bez jedzenia i picia na nagrzanym balkonie jednego z mieszkań w Olsztynie pozostawiono małego pieska. Niezbędna była pomoc straży, która za pomocą podnośnika dotarła do osłabionego zwierzaka. Sprawą narażenia psa na utratę zdrowia lub życia zajęła się policja.

W weekend olsztyńska policja otrzymała zgłoszenie, że na balkonie jednego z mieszkań od dłuższego czasu przebywała mały pies.

 

Bez jedzenia i picia

 

Z relacji świadków wynikało, że zwierzę narażone jest na silne promienie słońca. 

 

Okazało się, że mieszkanie znajduje się na drugim piętrze, konieczna więc do ewakuacji zwierzaka była straż pożarna. Za pomocą wysięgnika mundurowi dotarli do osłabionego pieska. Zwierzę miało na sobie zbyt ciasną obrożę, co dodatkowo utrudniało czworonogowi oddychanie. 

 

ZOBACZ: "Masz zwierzaka? Miej zasady". Ruszyła kampania edukacyjna dotycząca podróży z pupilami

 

Interweniujący strażacy zauważyli, że w mieszkaniu znajduje się kolejny pies, któremu też udzielili niezbędnej pomocy. Oba zwierzaki trafiły w ręce specjalistów z olsztyńskiego schroniska. 

 

 

Apel policji

 

Policjanci dokładnie badają sprawę "pod kątem narażenia zwierząt na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia i życia. Ustawa o ochronie zwierząt w art. 35 ust. 1a określa kary grożące za znęcanie się nad zwierzętami, tj. kara grzywny, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2."

 

ZOBACZ: Zostawili 3-letnie dziecko i psa w nagrzanym samochodzie, sami poszli do centrum handlowego

 

Jednocześnie mundurowi przypominają, że "upały stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Pozostawienie pupila w szczelnie zamkniętym samochodzie czy miejscu narażonym na silne promieniowanie słoneczne stanowi dla niego poważne niebezpieczeństwo". Zbyt długie przebywanie na słońcu może spowodować przegrzanie organizmu i doprowadzić do śmierci zwierzaka.

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie