Twierdziła, że niemowlak wypadł z nosidełka. Zarzuty dla rodziców dziecka

Polska
Twierdziła, że niemowlak wypadł z nosidełka. Zarzuty dla rodziców dziecka
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Polsat News
Zarzuty dla rodziców za narażenie życia niemowlaka

Zarzuty narażenia życia dwumiesięcznego chłopca usłyszeli rodzice po wypadku drogowym, który spowodował ojciec z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów.

Jak powiedziała w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, policjanci zostali powiadomieni przez lekarza, że w szpitalu na oddziale intensywnej terapii przebywa 8-tygodniowy chłopiec, który jest w ciężkim stanie.

 

ZOBACZ: Pijana matka z dzieckiem w skateparku. To nie mogło skończyć się dobrze

 

- Lekarz dyżurujący miał podejrzenie, że dziecko zostało pobite. Kobieta, która przywiozła chłopca do szpitala, powiedziała lekarzowi, że syn wypadł na dywan z nosidełka - dodała Kamińska.

 

Policjanci o zdarzeniu powiadomili prokuratora, zabezpieczyli dokumentację medyczną i wystąpili o powołanie biegłego. Ustalali też, kim są rodzice pozostawionego w szpitalu chłopca. Funkcjonariusze jeszcze tego samego zatrzymali 30-latka i jego 25-letnią partnerkę, których doprowadzili do policyjnego aresztu. Ci kilkukrotnie zmieniali wersje wydarzeń i ukrywali ws. prawdziwej przyczyny urazów ich dziecka.

Nie wezwali pogotowia

Policjanci w pobliżu miejsca zamieszkania zatrzymanych znaleźli rozbity samochód należący do 30-latka. Śledczy ustalili, że rodzina jechała samochodem - na wysokości wiaduktu PKP przy ul. Klinicznej ojciec stracił panowanie nad kierownicą i auto uderzyło w barierki.

 

ZOBACZ: Samochód stoczył się ze stromej ulicy i wpadł do jeziora. Po drodze potrącił matkę z niemowlakiem

 

Na skutek zderzenia dziecko doznało obrażeń głowy, bo było w nosidełku, które niewłaściwie zabezpieczono. - Rodzice nie wezwali jednak pogotowia, tylko uciekli z miejsca wypadku. Gdy stan dziecka pogarszał się, matka poszła z nim do szpitala. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu oraz inne dowody, które pozwoliły prokuratorowi na przedstawienie rodzicom chłopca zarzutów  - powiedziała oficer prasowa gdańskiej policji.

Grozi im 5 lat więzienia 

30-letni mężczyzna usłyszał cztery zarzuty: nieumyślnego spowodowania wypadku i nieumyślnego spowodowania obrażeń ciała u dziecka, zagrażających jego życiu. Odpowie też za narażenie chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, nieudzielenie mu pomocy po wypadku oraz prowadzenie samochodu mimo sądowego zakazu.

 

ZOBACZ: Pijani rodzice opiekowali się 16-miesięcznym dzieckiem

 

25-letnia matka chłopca odpowie za narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz nieudzielenie mu pomocy po wypadku. Rodzicom dziecka grozi 5 lat pozbawienia wolności.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie