Pijana matka i pijany dziadek "opiekowali się" niemowlakiem. Szarpali się z policją

Polska
Pijana matka i pijany dziadek "opiekowali się" niemowlakiem. Szarpali się z policją
Polsat News

Dwóch mężczyzn i kobieta spożywali alkohol na ławce przed blokiem na krakowskim Podgórzu. Policjanci otrzymali informację, że osoby te mają pod opieką maleńkie dziecko. Trójka dorosłych znajdowała się pod znacznym wpływem alkoholu. Okazało się, że 25-letnia kobieta jest matką 1,5-miesięcznego niemowlęcia, a jeden z mężczyzn to 50-letni dziadek dziecka.

Na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili, że dorośli są pijani, ustalono też ich tożsamość.

 

Wezwano karetkę pogotowia, żeby zbadać w jakim stanie znajduje się dziecko. - Podczas interwencji nietrzeźwi dorośli zaczęli znieważać interweniujących policjantów. Doszło też do szarpaniny i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy - powiedziała polsatnews.pl sierżant Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji.

 

Usłyszeli zarzuty

 

Zarówno matka jak i dziadek niemowlaka zostali zatrzymani do czasu wytrzeźwienia. Dzieckiem zaopiekowali się pracownicy pogotowia opiekuńczego.

 

25-latka usłyszała zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojego dziecka oraz, podobnie jak dziadek niemowlęcia, zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

 

Sytuacją rodzinną dziecka zajmie się teraz sąd.

 

polsatnews.pl

kan/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie