Sześcioro nastolatków w audi. Kierowca wjechał w drzewo [ZDJĘCIA]

Polska
Sześcioro nastolatków w audi. Kierowca wjechał w drzewo [ZDJĘCIA]
Policja Zakopane
5-osobowym samochodem podróżowało aż sześć osób

Sześcioro młodych osób trafiło w ciężkim stanie do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu po tym, jak samochód, którym podróżowali wpadł w poślizg i uderzył w drzewo przy jednej z ulic w Kościelisku (woj. małopolskie). 18-letni kierowca był trzeźwy, pobrano mu krew do dalszych badań.

Do wypadku doszło w niedzielny wieczór przy ul. Groń w Kościelisku. Z ustaleń policji wynika, że 18-letni mieszkaniec Zakopanego - najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości i niekorzystnych warunków drogowych - nie opanował kierowanego przez siebie audi. Samochód uderzył w przydrożne drzewo.

 

Gdy na miejsce przyjechały służby ratunkowe okazało się, że pięcioosobowym osobowym samochodem podróżowało sześć osób. Strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, aby uwolnić rannych. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu, niektórzy z nich są w ciężkim stanie. 

 

 

Wiadomo, że młody kierowca był trzeźwy, ale śledczy zabezpieczyli jego krew do dalszych badań toksykologicznych.

 

 

Zabezpieczono również pojazd do dalszych oględzin, które ma przeprowadzić biegły z zakresu wypadków drogowych.

 

ZOBACZ: W czwartek decyzja rządu w sprawie nowych obostrzeń i czerwonych stref

 

Za spowodowanie wypadku mężczyźnie grozić może do trzech lat więzienia. Jeżeli jednak okaże się, że obrażenia powstałe u jego współpasażerów są ciężkie, kara więzienia może wynieść nawet osiem lat - informuje policja.

jo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie