Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. 29-latek zginął na miejscu

Polska
Tragiczny wypadek na Dolnym Śląsku. 29-latek zginął na miejscu
Policja Dolnośląska
Policja apeluje o ostrożność po śmiertelnym wypadku

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 323 w kierunku Rynarcic (woj. dolnośląskie). W wyniku zderzenia czterech pojazdów śmierć poniósł 29-letni kierowca osobowej toyoty, a jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 10, w piątek. W wypadku brały udział dwa samochody osobowe - toyota i peugeuot - samochód ciężarowy i bus. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 29-letni kierowca toyoty. Z kolei kierujący toyotą 34-latek został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w lesie. Drzewo spadło na mężczyznę

 

"Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci wydziału ruchu drogowego, dochodzeniowo-śledczego, prokurator, strażacy oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Podczas czynności procesowych droga była całkowicie zamknięta" - przekazał w komunikacie podkom. Wojciech Jabłoński, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Śledczy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia.

Policja Dolnośląska

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o czujność i ostrożność na drodze. "Pamiętajmy, że podczas opadów deszczu nawierzchnia jest bardzo śliska, dlatego zawsze powinniśmy dostosować prędkość do warunków jakie panują na drodze" - poinformowano.

bas/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie