Zmarzlik, Przygoński, Włodarczyk, Lisek. Sportowcy apelują o noszenie maseczek

Polska
Zmarzlik, Przygoński, Włodarczyk, Lisek. Sportowcy apelują o noszenie maseczek
Instagram/Jakub Przygoński; Facebook/Anita Włodarczyk; Instagram/Piotr Lisek
"Zakładamy maseczki!". Sportowcy apelują do fanów

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

"Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni. Dbajmy o siebie" - napisał na Instagramie Bartosz Zmarzlik, który w tym roku jako pierwszy Polak w historii obronił mistrzostwo świata na żużlu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni 😷 Dbajmy o siebie 👊✊ #BZ95 #zmarzlikteam

Post udostępniony przez Bartosz Zmarzlik #95 (@zmarzlik95)

Instrukcje od Włodarczyk

Z kolei dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk zamieściła taki wpis na Facebooku:

 

"Koronawirus nie odpuszcza, dlatego ważne jest, by każdy z nas stosował się do zaleceń sanitarnych. Chrońmy siebie i innych. Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, dbajmy o higienę rąk" - napisała utytułowana lekkoatletka.

 

 

Dodatkowo Włodarczyk zamieściła specjalną infografikę ze swoim zdjęciem, pokazującą, jak należy poprawnie nosić maseczkę.

 

ZOBACZ: "Nie możemy pozwolić na nowy lockdown". Premier poprosił celebrytów o pomoc

 

Grono lekkoatletów apelujących o stosowanie zaleceń jest znacznie większe. Swoje prośby zamieściły m.in. biegaczki odnoszące sukcesy w biegu na 400 m i w sztafecie - Justyna Święty-Ersetic i Małgorzata Hołub-Kowalik, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko czy mistrz świata i dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa 😷 . . . #maseczki #covid #koronawirus #orlen #bezpieczenstwo #maseczka #lekkoatletyka #pzla #pkol #ministerstwozdrowia

Post udostępniony przez Piotr Małachowski (@piotrmalachowski)

 

"Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Maseczka obowiązkowa" - napisał Małachowski. Z kolei halowy mistrz Europy w skoku o tyczce Piotr Lisek apelował na Instagramie: "nośmy maseczki, zachowajmy dystans, bądźmy odpowiedzialni".

"Bez wyjątku"

Wpisy innych sportowców są utrzymane w podobnym tonie. Na Instagramie czołowego polskiego kierowcy rajdowego i byłego motocyklisty Jakuba Przygońskiego pojawiło się jego zdjęcie w maseczce oraz apel:

 

"Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować, więc nie dajmy się!!".

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wszyscy zakładamy maseczki!! Bez wyjątku!! Chcemy się ścigać, chcemy kibicować wiec nie dajmy się!!

Post udostępniony przez Jakub Przygonski (@kuba_przygonski)

 

O przestrzeganie wytycznych sanitarnych zaapelował też na swoim profilu na Instagramie kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, wybrany Piłkarzem Roku UEFA za sezon 2019/20.

 

ZOBACZ: Ważny apel Roberta Lewandowskiego ws. maseczek

 

"Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu" - napisał napastnik Bayernu Monachium.

 

Lewandowski swój wpis opublikował także w języku angielskim i opatrzył zdjęciem w maseczce.

Anastasi w maseczce

Apel wystosowali też m.in. siatkarze zespołu VERVA Warszawa Orlen Paliwa.

 

 

"Koronawirus nie odpuszcza. Wraz z naszym sponsorem tytularnym, PKN ORLEN, przypominamy Wam o noszeniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz częstym myciu i dezynfekcji rąk. Jeszcze będzie normalnie! Razem damy radę!" - napisano na Facebooku tego zespołu.

 

Dołączono zdjęcia w maseczce m.in. trenera stołecznej ekipy Włocha Andrei Anastasiego.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie