"Nie możemy pozwolić na nowy lockdown". Premier poprosił celebrytów o pomoc

Świat
"Nie możemy pozwolić na nowy lockdown". Premier poprosił celebrytów o pomoc
PAP/EPA/ANGELO CARCONI
Premier Włoch Giuseppe Conte

Premier Włoch Giuseppe Conte poprosił małżeństwo celebrytów: blogerkę modową Chiarę Ferragni i rapera Fedeza, aby zaapelowali, zwłaszcza do młodzieży, o noszenie maseczek. O telefonie szefa rządu 31-letni gwiazdor poinformował w mediach społecznościowych.

W nagraniu zamieszczonym w internecie Fedez powiedział: "Wczoraj otrzymaliśmy bardzo nieoczekiwany telefon; skontaktował się z nami prezes Rady Ministrów, który poprosił o pomoc mnie i moją żonę, byśmy wezwali ludność, zwłaszcza młodzież do używania maseczek".

 

- Znajdujemy się w bardzo delikatnej sytuacji. Włochy nie mogą absolutnie pozwolić sobie na nowy lockdown - dodał artysta z Mediolanu. Wskazywał, że los i przyszłość kraju zależą od poczucia odpowiedzialności każdej osoby.

 

- Małym gestem możemy uniknąć najgorszego scenariusza, jaki przeżyliśmy w minionych miesiącach. Dlatego proszę was - noście maseczki - mówił Fedez.

 

ZOBACZ: Michał Jach z PiS zakażony koronawirusem. Stoi na czele sejmowej komisji obrony

 

W szczycie epidemii w marcu Ferragni i Fedez zainaugurowali zbiórkę pieniędzy na utworzenie dodatkowego oddziału intensywnej terapii na terenie szpitala San Raffaele w Mediolanie. Oddział został utworzony w rekordowym tempie dwóch tygodni od rozpoczęcia zbiórki, a ufundowało go 200 tys. osób z całego świata.

 

- To dobra strona internetu - tak akcję tę podsumowała wtedy Chiara Ferragni, której profil na Instagramie obserwuje ponad 21 mln osób.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie