Ważny apel Roberta Lewandowskiego ws. maseczek

Polska
Ważny apel Roberta Lewandowskiego ws. maseczek
Instagram/Robert Lewandowski
Robert Lewandowski zaapelował do swoich fanów ws. noszenia maseczek

Robert Lewandowski zaapelował w mediach społecznościowych do swoich fanów o noszenie maseczek. "Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego" - napisał kapitan reprezentacji Polski.

Od kilku dni w całej Polsce ponownie obowiązuje nakaz poruszania się w miejscach publicznych z zakrytymi ustami i nosem. 

 

- Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług. Nie zawiera on odstępstw na spożywanie posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek - przypomniał cytowany przez "Rzeczpospolitą" główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.  

 

Ponad 55 tys. osób ukaranych mandatem

 

Nie wszyscy jednak wywiązują się z tego obowiązku. - Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa od chwili jego wprowadzenia, pouczyliśmy ponad 197,5 tys. osób, ponad 55,3 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w ponad 14,6 tys. przypadków skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

 

ZOBACZ: Ekspert: restrykcje związane z epidemią powinny być rozsądniejsze


W kwestii noszenia maseczek głos zabierali już politycy i artyści, teraz przyszedł czas na jednego z najbardziej rozpoznawalnych sportowców w kraju. Robert Lewandowski wystosował w mediach społecznościowych apel do swoich fanów, w którym przypomina o tym, jak ważne jest noszenie maseczek. 

 

"Dbajmy o siebie"

 

"Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni" - napisał na Instagramie kapitan reprezentacji Polski. 

"Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego" - zaapelował piłkarz.

 

ZOBACZ: "Polski Produkt Przyszłości". Na zwycięzców konkursu czeka 600 tys. złotych


"Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu" - dodał Lewandowski. 

 

Lewandowski swój wpis opublikował także w języku angielski i opatrzył zdjęciem w maseczce.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nośmy maseczki, bądźmy odpowiedzialni😷🙏 Dbajmy o siebie, naszych najbliższych, ale i o wszystkich, których mijamy każdego dnia. Proszę, noście maseczki, przestrzegajcie wytycznych sanitarnych i zalecanego dystansu społecznego. Wierzę, że jeśli wszyscy będziemy odpowiedzialni, uda się nam przetrwać ten czas - razem, pomimo dystansu 🤚🏻 Wear a mask, be responsible😷🙏 Let's take care of ourselves, our loved ones, and everyone around. Please wear a mask, follow sanitary guidelines and recommended social distancing. I believe that if we are all responsible, we will be able to make it through this time - together, despite the distance 🤚🏻 #RL9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

dk/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie