Przejaśnienia, deszcz i porywisty wiatr. Pogoda na poniedziałek, 19 października

Polska
Przejaśnienia, deszcz i porywisty wiatr. Pogoda na poniedziałek, 19 października
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
Temperatura bez radykalnych zmian. Maksymalnie wyniesie od 7 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju

Początek tygodnia przyniesie nam obiecywaną poprawę pogody, ale do bezchmurnego nieba i bardzo przyjemnych temperatur będzie jeszcze daleko. Na co możemy liczyć w poniedziałek?

Poniedziałek minie pod znakiem większych przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza w centrum i na wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie większe i może bardzo słabo i przelotnie pokropić, zwłaszcza na Pomorzu i Podkarpaciu.
 
 
Pogoda na poniedziałek, 19 października
 

Chłód nie odpuści

Temperatura bez radykalnych zmian. Maksymalnie wyniesie od 7 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na zachodzie i południowym zachodzie kraju.
 
Wiatr z kierunku zachodniego będzie chwilami silny, w porywach do 50 km/h. Temperatura odczuwalna z tego powodu będzie nawet o kilka stopni niższa od wskazań termometrów.

Ciśnienie coraz wyższe

Ciśnienie jest wysokie i przez cały dzień będzie szybko rosnąć. W samo południe wyniesie od 1017 hPa na północnym wschodzie do 1024 hPa na południu.
 
 
Warunki biometeorologiczne wraz z postępującymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami wreszcie zaczną się poprawiać.

Wtorek bez deszczu

Wtorek też przyniesie przejaśnienia, a na południu i południowym wschodzie nawet rozpogodzenia. Nigdzie nie powinno padać.
 
 
Temperatura wszędzie przekroczy nieznacznie 10 stopni. Wiatr zmieni kierunek na południowy i nadal będzie porywisty.
Łukasz Mileczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie