Słabe deszcze i sporo przejaśnień. Pogoda na czwartek, 15 października

Polska
Słabe deszcze i sporo przejaśnień. Pogoda na czwartek, 15 października
Pixabay/Ramdlon
Prognoza pogody na 15 października

Przed nami stopniowa poprawa pogody. Chociaż jeszcze będzie się chmurzyć i padać, to jednak pojawiać się będzie coraz więcej przejaśnień, a nawet rozpogodzeń. Temperatura też będzie rosnąć.

W czwartek parasole przydadzą się w większości regionów, ale na szczęście padać będzie słabo i przelotnie. Nie będzie już takich ulew, jak w poprzednich dniach.
 
 
Dobrą wiadomość mamy dla mieszkańców Kujaw, Warmii, Mazur i Podkarpacia, gdzie opady ustaną, a niebo zacznie się przejaśniać i rozpogadzać.
 
Cieplej, a wiatr osłabnie
 
W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 10 stopni na Podlasiu i Śląsku do 12 stopni na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.
 
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartek
 
Wiatr z kierunku północnego i północno-zachodniego będzie chwilami silny, w porywach do 40 km/h. Nadal mocno będzie wiać na Pomorzu i wybrzeżu, do 50-60 km/h.
 
Ciśnienie będzie rosnąć
 
Ciśnienie będzie lekko podwyższone, przez cały dzień będzie rosnąć i w samo południe wyniesie od 1010 hPa na wschodzie i w centrum do 1014 hPa na północnym zachodzie.
 
 
Niestety, warunki biometeorologiczne nie ulegną większej poprawie, jedynie miejscami, gdzie opady ustaną, samopoczucie nasze powinno być lepsze.
 
Piątek z aurą w kratkę
 
W piątek wciąż spodziewamy się opadów i większego zachmurzenia. Jedynie w centrum i na północnym wschodzie niebo zacznie się rozpogadzać, a padać przestanie. Termometry wskażą od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 13 stopni na Kujawach.
 
WIDEO - Milena Rostkowska-Gaant i prognoza pogody Polsat News
  
Łukasz Mielczarek/dk/ "Twoja Pogoda"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie