Będzie się chmurzyć i przelotnie padać. Pogoda na piątek, 16 października

Polska
Będzie się chmurzyć i przelotnie padać. Pogoda na piątek, 16 października
Pixabay
Prognoza pogody na 16 października

Nie spodziewamy się radykalnych zmian w pogodzie. W dalszym ciągu będzie się chmurzyć, padać, silnie wiać, a temperatura znów się obniży. Czy w weekend aura się polepszy?

W piątek w większości regionów kraju spodziewamy się opadów, ale tylko przelotnych, o małym natężeniu. Zacznie się wreszcie przejaśniać. Bez opadów będzie na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie możemy liczyć na najwięcej słońca.
 
Temperatura spadnie
 
Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni na Kielecczyźnie do 11 stopni na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Mazowszu.
 
Wiatr z kierunku północnego i północno-wschodniego będzie chwilami silny, w porywach do 40 km/h. Temperatura odczuwalna z tego powodu może być niższa od wskazań termometrów.
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
Ciśnienie w górę
 
Ciśnienie jest podwyższone i przez cały dzień będzie rosnąć. W samo południe wyniesie od 1013 hPa na południu do 1018 hPa na północnym zachodzie.
 
 
Warunki biometeorologiczne w dalszym ciągu nie ulegną większej zmianie, jedynie miejscami, gdzie opady ustaną, samopoczucie nasze powinno się poprawić.
 
WIDEO: piątkowa prognoza pogody
  
Weekend ze zmienną aurą
 
W sobotę sporo opadów na południu kraju, a przejaśnienia i sucho na północy. W niedzielę sytuacja odwróci się, tym razem popada głównie na północy, a na pozostałym obszarze pojawią się przejaśnienia, ale nie rozpogodzenia.
 
 
Temperatura ani drgnie, nadal będzie osiągać w najcieplejszej porze dnia zaledwie około 10 stopni. Silniejszy wiatr nam nie odpuści, będzie potęgować uczucie chłodu.
Łukasz Mileczarek/pgo
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie