Tragedia w Laponii. Myśliwy śmiertelnie postrzelił rowerzystę

Świat
Tragedia w Laponii. Myśliwy śmiertelnie postrzelił rowerzystę
Flickr/NechakoRiver/CC BY-ND 2.0
Wszystko wskazuje na to, że myśliwy nie zabił rowerzysty umyślnie

30-letni mężczyzna, poruszający się na rowerze górskim po parku narodowym we wschodniej części fińskiej Laponii, został śmiertelnie postrzelony przez myśliwego, który polował na ptaki – podała w niedzielę lapońska jednostka policji.

Do zdarzenia doszło w Parku Narodowym Urho Kekkonena w rejonie szczytu Korvatunturi i obszaru dzikiej przyrody Kemihaara, niedaleko granicy z Rosją. Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku w sobotę – przekazano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Myśliwy zastrzelił konia. Podczas polowania "pomylił go z dzikiem"

 

Postrzelony mężczyzna, pochodzący ze stołecznego regionu Helsinek, był na wycieczce razem z kilkoma innymi rowerzystami, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Wezwane na miejsce służby ratunkowe nie zdążyły na czas dotrzeć do tak odległego miejsca, mężczyzna zmarł na miejscu wskutek odniesionych ran – podkreślono.

"Zastrzelił go nieumyślnie"

Według policji w momencie zdarzenia rowerzyści mieli znajdować się na wyznaczonej trasie wycieczkowej. Śledczy są zdania, że myśliwy postrzelił człowieka nieumyślnie.

 

ZOBACZ: 46-latka postrzelona na polowaniu. Zarzut dla Holendra

 

"Na podstawie dotychczasowych ustaleń nie ma powodów podejrzewać umyślnego charakteru działania" – przekazał kierujący dochodzeniem Marko Ijas.

 

Co roku w Finlandii dochodzi średnio do 10-20 wypadków na polowaniach, ale nie każdego roku zdarzają się wypadki śmiertelne – odnotowała Fińska Agencja Prasowa STT, podkreślając, że wypadki skutkujące śmiercią osób postronnych są szczególnie rzadkie.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie