46-latka postrzelona na polowaniu. Zarzut dla Holendra

Polska
46-latka postrzelona na polowaniu. Zarzut dla Holendra
Jak wynika z ustaleń policji, w sobotę, w okolicach miejscowości Siniec w powiecie wieluńskim, nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców

Zarzut spowodowania nieumyślnego, ciężkiego uszkodzenia ciała postawiono obywatelowi Niderlandów po sobotnim polowaniu w Sińcu (woj. łódzkie), gdzie postrzelona została kobieta. Wobec Holendra zastosowano poręczenie majątkowe - powiedziała we wtorek PAP prokurator Jolanta Szkilnik.

Poręczenie majątkowe zastosowano wobec 60-letniego obywatela Niderlandów, podejrzanego o spowodowanie nieumyślnego, ciężkiego uszkodzenia ciała na polowaniu w powiecie wieluńskim, w lasach w pobliżu miejscowości Siniec (Łódzkie). W sobotę doszło tam do postrzelenia 46-letniej kobiety - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

 

Poręczenie majątkowe

 

- Podejrzany ma zarzut spowodowania nieumyślnego uszkodzenia ciała. Więcej będziemy mogli powiedzieć po uzyskaniu pełnych danych medycznych - mówiła Szkilnik. - Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego - podała.

 

ZOBACZ: Biskup na polowaniu. Postrzelił myśliwego, bo pomylił go z dzikiem

 

- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Holender korzystał z możliwości, które daje mu polskie prawo. Chociażby dobrowolne poddanie się karze - powiedziała prokurator Szkilnik.

 

Siedziała w aucie

 

Jak wynika z ustaleń policji, w sobotę, w okolicach miejscowości Siniec w powiecie wieluńskim, nadleśnictwo zorganizowało polowanie dla kilkunastu cudzoziemców. Część z nich 46-letnia kobieta przywiozła do lasu oplem vivaro.

 

Jeden ze strzałów trafił w zaparkowane na dukcie leśnym auto, a następnie w siedzącą za kierownicą kobietę. Ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi - podała policja.

 

Wykonano oględziny kryminalistyczne. Na miejscu był ekspert balistystyki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zabezpieczono broń myśliwską. Przesłuchano świadków. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie