Deszcz i porywisty wiatr. Prognoza pogody na niedzielę, 18 października

Polska
Deszcz i porywisty wiatr. Prognoza pogody na niedzielę, 18 października
PAP/Marcin Bielecki/zdj. ilustracyjne
IMGW w ostrzeżeniu pierwszego stopnia dla obszarów wybrzeża Bałtyku przewiduje od poranka do wczesnego popołudnia wystąpienie silnego wiatru

Dalsza część weekendu przyniesie nam poprawę pogody, ale żadnej rewolucji się nie spodziewajmy. Pojawi się więcej przejaśnień, ale nie będzie dużych rozpogodzeń. Temperatura pozostanie niska, a wiatr gwałtownie się nasili.

W niedzielę w większości regionów zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w północnych województwach, słabo i przelotnie popada.
 

Nadal zimno

Temperatura nie ulegnie większym zmianom. Maksymalnie wyniesie od 7 stopni na Podlasiu do 11 stopni na zachodnim Pomorzu.
 
Wiatr z kierunku zachodniego będzie chwilami silny, w porywach do 50-60 km/h, a na wybrzeżu do 70-80 km/h. Temperatura odczuwalna z tego powodu będzie nawet o kilka stopni niższa od wskazań termometrów.​
 
Pogoda na niedzielę, 18 października
 

Ostrzeżenie IMGW

IMGW w ostrzeżeniu pierwszego stopnia dla obszarów wybrzeża Bałtyku przewiduje od poranka do wczesnego popołudnia wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h z północnego-zachodu i zachodu.
 

Ciśnienie bez zmian

Ciśnienie jest stabilne i w samo południe wyniesie od 1011 hPa na południowym wschodzie do 1018 hPa na północnym zachodzie.
 
Warunki biometeorologiczne w dalszym ciągu nie ulegną większej zmianie, jedynie miejscami, gdzie opady ustaną, samopoczucie nasze powinno się poprawić.
 
WIDEO: Prognoza pogody na niedzielę, 18 października
  

Poniedziałek cieplejszy

Początek przyszłego tygodnia nadal z przeważającym zachmurzeniem oraz słabymi i przelotnymi opadami deszczu. Najpogodniej będzie w pasie od Wielkopolski i Kujaw po Mazowsze i Podlasie.
 
 
Temperatura w większości regionów wróci do wartości dwucyfrowych. W godzinach popołudniowych odnotujemy od 8 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na północy, zachodzie i południu.
Łukasz Mileczarek/ twojapogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie