Koronawirus w Europie. Polska na drugim miejscu pod względem dobowej liczby zgonów

Polska
Koronawirus w Europie. Polska na drugim miejscu pod względem dobowej liczby zgonów
PAP/Grzegorz Momot/zdj. ilustracyjne
Na świecie Polska zajmuje 6. miejsce pod względem dobowej liczby zgonów

Polska jest obecnie jednym z najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 krajów w Europie i na świecie. Przypomnijmy, że w środę, 14 października, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6526 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o 116 zgonach chorych na COVID-19.

116 zgonów na covid w ciągu doby to druga najwyższa wartość w całej Europie - wynika z danych worldometers.info. Więcej - 239 zgonów - odnotowano tylko w Rosji.

 

ZOBACZ: Padł kolejny rekord nowych zakażeń. Nie żyje 116 osób

 

Na świecie Polska zajmuje 6. miejsce pod względem dobowej liczby zgonów. Wyżej są jedynie Meksyk (475), Iran (279), Indonezja (129), Stany Zjednoczone (127) i wspomniana Rosja.

 

Pod względem liczby nowych przypadków Polska plasuje się na 4. miejscu w Europie (stan na godz. 16.30), za Rosją (14231), Belgią (7360) i Holandią (7287).


CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus. Polska na 2. miejscu w Europie pod względem dobowej liczby zgonów

Od soboty cały kraj znalazł się w tzw. "żółtej strefie". Obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, np. w sklepie, autobusie, ale także na ulicy. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku może grozić mandat do 500 zł. Osoba, która np. z przyczyn zdrowotnych nie może nosić maseczki, będzie musiała na wezwanie funkcjonariusza okazać zaświadczenie lekarskie - powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

red/wydarzenia.interia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie