Zachorowała na Covid-19 i była w śpiączce. Po wybudzeniu urodziła bliźniaczki

Świat
Zachorowała na Covid-19 i była w śpiączce. Po wybudzeniu urodziła bliźniaczki
Pixabay
Ava i Amelia przyszły na świat 7 października całe i zdrowie.

Dwie dziewczynki - Ava i Amelia - szczęśliwie przyszły na świat, mimo że ich mama w 9. tygodniu ciąży zachorowała na Covid-19 i trafiła do szpitala. Danielle była w tak złym stanie, że lekarze musieli wprowadzić ją w śpiączkę. Ciąża była zagrożona.

Ta historia ma swój początek pod koniec marca w Belfaście (Irlandia Północna), kiedy Danielle zaczęła chorować. Była wówczas w 9. tygodniu ciąży.

 

Wprowadzona w śpiączkę

 

- Na początku po prostu bolało mnie gardło, później choroba zaatakowała klatkę piersiową. Na początku myślałam, że to infekcja, ale po sześciu dniach ledwo mogłam oddychać - powiedziała. 

 

ZOBACZ: Urodziła się w samolocie, może latać za darmo do końca życia

 

Jej partner Bryan zdecydował się wezwać karetkę. W szpitalu u Danielle zdiagnozowano ciężkie zapalenie płuc. Kobietę podłączono do respiratora. Test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik. Później lekarze wprowadzili kobietę w śpiączkę farmakologiczną. Przekazali również Bryanowi, że dziecko prawdopodobnie nie przeżyje, kiedy organizm matki będzie zwalczał wirusa. 

 

 

Urodziła bliźnięta

 

Po 10 dniach Danielle wybudziła się ze śpiączki. Wówczas dowiedziała się, że ciąża została utrzymana oraz że urodzi nie jedno, a dwoje dzieci. Ava i Amelia przyszły na świat 7 października, są zdrowie.

 

ZOBACZ: Urodziła się zdrowa mimo zakażenia rodziców. W piątek zobaczyli ją po raz pierwszy

 

- To zdecydowanie dla nas cud. To nasze małe księżniczki - powiedział Bryan. W domu na dziewczynki czeka trzech starszych braci.

 

pgo/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie