Donald Trump: lekarze stwierdzili, że nie mam już Covid-19

Świat
Donald Trump: lekarze stwierdzili, że nie mam już Covid-19
PAP/EPA/Erin Scott / POOL
Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że jego lekarze stwierdzili, iż nie ma już Covid-19 i nie stanowi zagrożenia transmisji koronawirusa dla innych.

Według niego testy wykazały, że będzie mógł powrócić do prowadzenia kampanii bez stwarzania ryzyka dla innych. Ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów przygotowuje się do powrotu do kampanii w poniedziałek i udziału w dużych wiecach w czasie trzech ostatnich tygodni wyścigu o Biały Dom.

 

"Zdałem najwyższy test"

 

- Zdałem najwyższy test, najwyższe standardy i jestem w świetnej formie - zapewniał Trump w rozmowie telefonicznej z Fox News. - Pokonałem tego szalonego, strasznego chińskiego wirusa - powiedział.

 

- Wygląda na to, że jestem odporny. Macie prezydenta, który nie musi ukrywać się w piwnicy, jak jego przeciwnik - zaznaczył amerykański przywódca, odwołując się do swego rywala w wyborach, Demokraty Joe Bidena.

 

- Jak spojrzycie na Joego, wczoraj (w sobotę) strasznie kaszlał, potem chwytał maskę, a potem kaszlał (...) - zauważył Trump. - Nie wiem, co to oznacza, ale prasa niewiele o tym mówi - dodał. Sztab wyborczy Bidena codziennie publikuje wyniki jego testów na obecność koronawirusa, które do tej pory były negatywne.

 

ZOBACZ: Druga debata prezydencka Trump - Biden odwołana

 

Prezydent USA ujawnił, że ma koronawirusa 2 października i następnie spędził trzy dni w szpitalu.

 

W sobotę jego lekarz poinformował, że prezydent nie stwarza już ryzyka "przekazania wirusa innym", ale nie ujawnił, czy wynik testu na obecność SARS-CoV-2 był ujemny. Z oświadczenia lekarza wynika, że prezydent spełnia obecnie kryteria Centrów Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) bezpiecznego zakończenia izolacji.

 

Wybory prezydenckie w USA

 

Wybory prezydenckie w USA zaplanowano na 3 listopada. W przyszłym tygodniu Trump ma odwiedzić kolejno, poczynając od poniedziałku, stany Floryda, Pensylwania i Iowa.

 

ZOBACZ: "Trump symuluje". Teorie spiskowe wokół choroby prezydenta USA

 

Według najnowszego zestawienia Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA do tej pory wykryto najwięcej na świecie 7 729 108 przypadków SARS-CoV-2; 214 573 osoby zmarły w związku z Covid-19.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie