Dworczyk: premier będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa

Polska
Dworczyk: premier będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa
PAP/Rafał Guz
Wtorkowy wynik testy premiera był ujemny

Na pewno premier Mateusz Morawiecki będzie miał powtórzony test na obecność koronawirusa, będzie to w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid; szef rządu czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie - powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że wtorkowy wynik testu premiera był ujemny. - Na pewno ten test będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid, premier czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie - przekazał szef KPRM.

 

ZOBACZ: Podano wynik testu na koronawirusa u premiera

 

Nie potwierdził, że Morawiecki podczas kwarantanny przebywa w rządowym budynku przy ul. Parkowej. - Jest to jeden z rządowych budynków w Warszawie, który jeszcze wiosną został przystosowany do takich potrzeb, jest tam stworzona infrastruktura, która pozwala nie tylko na wideokonferencje, ale również na podpisywanie dokumentów w sposób bezpieczny - powiedział Dworczyk.

 

Szef KPRM informował wcześniej, że ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

 

Premier wykonał test na Covid-19 we wtorek, wieczorem tego dnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wynik jest ujemny i nie wykryto zachorowania. 

"To nie czas wolny"

"Pomimo pozostawania w izolacji rząd pod moim kierownictwem funkcjonuje normalnie. Jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami, wojewodami i ministerstwami. Kwarantanna to nie urlop ani czas wolny. W obliczu wyzwań, z którymi aktualnie zmaga się Polska nie ma miejsca na słabość" - podkreślił w środę Morawiecki we wpisie na Facebooku.

 

 

Do wpisu dołączył zdjęcie ze środowej wideokonferencji z wojewodami.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie