Podano wynik testu na koronawirusa u premiera

Polska
Podano wynik testu na koronawirusa u premiera
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL
Premier Mateusz Morawiecki od wtorku przebywa w kwarantannie

Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, szef rządu "pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych". Wcześniej premier podał, że w związku z kontaktem z zakażonym koronawirusem funkcjonariuszem SOP przebywa na kwarantannie.

- Premier - jak informował wcześniej szef KPRM Michał Dworczyk - wykonał test na covid-19 we wtorek.

 

Późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller podał na Twitterze: "Wynik testu premiera (Mateusza Morawieckiego) w zakresie koronawirusa jest ujemny. Nie wykryto zachorowania. Premier pozostaje w kwarantannie do czasu stosownych, dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych".

 

 

- Pan premier funkcjonuje w warunkach ekstraordynaryjnych, ale w trybie normalnej pracy - poinformował we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.  

 

- Ok. 5 nad ranem okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP uzyskał wynik pozytywny testu, pan premier został objęty kwarantanną. Wdrożona została wcześniej przygotowana procedura na okoliczność takiej sytuacji. Premier spędza kwarantannę w jednym z rządowych budynków przygotowanych na taką okoliczność - mówił Dworczyk.

 

ZOBACZ: Premier na kwarantannie. Dworczyk o szczegółach

 

Jak dodał, "premier może prowadzić wideokonferencje, spotkania rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, posiedzenia rady ministrów". - Może też podpisywać dokumenty - zaznaczył szef kancelarii premiera.

 

- Dzisiaj kalendarz pana premiera został w pełni zrealizowany - podkreślił Dworczyk. - O 17:00 premier poprowadzi rządowy zespół zarządzania kryzysowego - dodał. Pytany o to, jak czuje się szef rządu, Dworczyk odpowiedział: "premier czuje się bardzo dobrze". - Najlepszym tego dowodem jest to, że od rana pracuje, ma ciąg spotkań i realizuje inne czynności - tłumaczył.

 

prz/grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie