Zbrodnia w Mikuszewie. "Archiwum X" szuka świadków zabójstwa kobiety

Polska
Zbrodnia w Mikuszewie. "Archiwum X" szuka świadków zabójstwa kobiety
Wielkopolska Policja
20-letnia Zyta Michalska zginęła w Mikuszewie pod Wrześnią

Policjanci z poznańskiego "Archiwum X" proszą o kontakt osoby mające jakiekolwiek informacje na temat zabójstwa 20-letniej Zyty Michalskiej, do którego doszło w 1994 r. w Mikuszewie (pow. wrzesiński, woj. wielkopolskie).

Kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji podał w piątek, że sprawą zabójstwa sprzed 26 lat zajmują się funkcjonariusze poznańskiego Archiwum X. - Nadal szukamy świadków, którzy mogą mieć wiedzę na temat tego zdarzenia. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zabójstwa prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 609-802-196 – zaapelował.

 

ZOBACZ: Sprawa z "Archiwum X". Podejrzany o kradzież usłyszał zarzut zabójstwa kobiety

 

Święcichowski wyjaśnił, że 20-letnia Zyta Michalska zginęła w Mikuszewie pod Wrześnią. Młoda kobieta była absolwentką wrzesińskiego liceum, a w Poznaniu uczęszczała na kurs języka angielskiego. - 3 kwietnia 1994 r., w niedzielę, dziewczyna wyszła z domu i ślad po niej zaginął. Następnego dnia, 800 metrów od domu w lesie zostało znalezione jej ciało z poważnymi obrażeniami głowy. Policjanci rozpoczęli śledztwo pod kątem zabójstwa – opisał.

 

Policja apeluje do świadków 

Kom. Maciej Święcichowski dodał, że na miejscu zbrodni przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady. - Przesłuchano wiele osób mogących mieć jakiekolwiek informacje dotyczące tego zdarzenia. Po dłuższym czasie sprawa została umorzona ze względu na niewykrycie sprawcy – wskazał.

 

ZOBACZ: Wywieźli ciało na wózku i wrzucili do rzeki. Archiwum X rozwiązało sprawę zabójstwa z 2014 roku

 

Jak zaznaczył, że policjanci nadal interesowali się tą sprawą i sprawdzali wszystkie pojawiające się informacje. W piątek wystąpili z apelem o zgłaszanie się świadków mogących pomóc w prowadzonym śledztwie. Policja nie ujawnia, czy funkcjonariusze ustalili w jakiekolwiek nowe okoliczności zabójstwa 20-latki.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie