Wywieźli ciało na wózku i wrzucili do rzeki. Archiwum X rozwiązało sprawę zabójstwa z 2014 roku

Polska

- Policjanci z warszawskiego archiwum X zatrzymali trzy osoby, które mają związek z zabójstwem, do którego doszło w styczniu 2014 r. w Płońsku podczas libacji alkoholowej. Wszyscy troje usłyszeli już zarzuty.

Prokurator wystąpił do sądu o aresztowanie zatrzymanych.

 

Do zabójstwa doszło podczas libacji

 

Zatrzymani to 33-letni Dawid W., jego konkubina 48-letnia Iwona S. oraz jej 25-letnia córka Natalia S. Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła Dawidowi W. zarzut zabójstwa, a obu kobietom - pomocnictwa w nim.

 

Według ustaleń policjantów, w styczniu 2014 r. w Płońsku podczas libacji alkoholowej między Dawidem W. a jego znajomym miało dojść do bójki, podczas której zginął mężczyzna. Świadkami zabójstwa były konkubina Dawida W. Iwona S. oraz jej córka Natalia.

 

Następnego dnia napastnik wraz z konkubiną na wózku wywieźli ciało zamordowanego mężczyzny i wrzucili do pobliskiej rzeki Płonki. Zwłoki zostały odnalezione po trzech miesiącach od zdarzenia.

 

Akcja policji w Płońsku

 

- Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska funkcjonariusze wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw przy wsparciu antyterrorystów zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem. W ich ręce wpadł 33-letni Dawid W. - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

 

- Funkcjonariusze zatrzymali też konkubinę mężczyzny 48-letnią Iwonę S. oraz jej 25-letnią córkę Natalię S. - dodał kom. Marczak.

 

Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

 

PAP

nro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie