Na sygnale wieźli chore dziecko. Spowolnił ich protest rolników [WIDEO]

Polska
Na sygnale wieźli chore dziecko. Spowolnił ich protest rolników [WIDEO]
Facebook/wieDZA112
Jadąca z chorym dzieckiem karetka na drodze straciła cenne minuty

"Dlaczego nie pojedziecie blokować ministerstwa, szanowni panowie? Blokując takie drogi nie zrobicie krzywdy politykom! Ucierpią na tym zwykli obywatele, bo do kogoś nie zdąży karetka, albo komuś spłonie dobytek życia" - napisali na Facebooku ratownicy medyczni z Ząbkowic Śląskich, których przejazd karetką na sygnale z chorym dzieckiem na pokładzie spowolnił protest rolników.

W środę zespół ratownictwa medycznego dostał zlecenie "transportu dziecka w stanie zagrożenia zdrowia i życia do szpitala, oddalonego od nas kilkadziesiąt kilometrów".


"Mamy już dziecko z mamą na pokładzie. Odpalamy sygnały świetlne i dźwiękowe, stając się tym samym pojazdem uprzywilejowanym. Niedaleko, tuż za miastem napotykamy dziwny korek na DK8. O co chodzi? Sznur samochodów, toczący się 20 km/h" - opisują ratownicy na Facebooku.

 

ZOBACZ: Kierowcy nie utworzyli "korytarza życia". Posypią się mandaty

 

"Przebijamy się tą nieszczęsną drogą kilka ładnych kilometrów, a zator nie maleje. Wypadku nie widać. Co się dzieje? Okazuje się, że to protest panów rolników na traktorach blokuje nam przejazd" - relacjonują.


"Na tej trasie jesteśmy już jakieś 20 minut stratni" - podsumowali ratownicy.

 

 

"Strata czasu, to strata zdrowia"


Dziecko udało się szczęśliwie dowieźć do szpitala. W drodze powrotnej ratownicy otrzymali kolejne zgłoszenie w trybie pilnym. "Znów stajemy się pojazdem uprzywilejowanym. Na wysokości pewnej miejscowości, znów napotykamy zator na drodze. Na szczęście ten był kilka kilometrów krótszy" - opisują.


"Moje pytanie brzmi - dlaczego nie pojedziecie blokować ministerstwa, szanowni panowie? Blokując takie drogi nie zrobicie krzywdy politykom! Ucierpią na tym zwykli obywatele, bo do kogoś nie zdąży karetka, albo komuś spłonie dobytek życie" - piszą ratownicy na Facebooku.

 

ZOBACZ: Olsztyn: kierowcy utworzyli wzorowy korytarz życia [WIDEO]


Dołączyli film z przejazdu. "Tak to wygląda z naszej perspektywy, perspektywy ratowników, którym zależy na czasie, bo strata czasu, to strata czyjegoś zdrowia bądź życia" - podkreślają.


W środę rolnicy w całej Polsce protestowali m.in. przeciwko "piątce dla zwierząt". Na drogi krajowe wyjechały setki ciągników, które blokowały i spowalniały ruch. Rolnicy wylali także na ulice gnojowicę, a taczki z gnojem wprowadzili do biur niektórych posłów PiS.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie