Olsztyn: kierowcy utworzyli wzorowy korytarz życia [WIDEO]

Moto
Olsztyn: kierowcy utworzyli wzorowy korytarz życia [WIDEO]
Policja

Pięć osobnych wypadków i co najmniej 10 uczestniczących w nich aut - tak wygląda wtorek na obwodnicy Olsztyna (droga krajowa nr 16). Policjanci musieli jeździć z miejsca na miejsce, by pomagać poszkodowanym. Tym razem dostali wsparcie od kierowców, którzy utworzyli perfekcyjny korytarz życia.

Nagranie udostępnili policjanci z olsztyńskiej komendy.

 

WIDEO: korytarz życia na obwodnicy Olsztyna

 

  

 

Duża prędkość, oblodzona jezdnia

 

- Doszło do pięciu zdarzeń drogowych między węzłami Olsztyn Wschód a Olsztyn Pieczewo, na obu nitkach obwodnicy. Co najmniej 10 samochodów mogło brać w nich udział udział - powiedział Polsat News sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

 

Dodał, że kierowcy najprawdopodobniej nie dostosowali prędkości do panujących warunków. - Dodatkowo jezdnia jest częściowo oblodzona - mówił. 

 

ZOBACZ: Kobieta potrąciła autem dwie osoby na pasach. 72-latka w szpitalu

 

Pięć osobnych wypadków

 

Do zdarzeń dochodziło nawet co kilkadziesiąt metrów. Kobieta, która kierowała toyotą - jednym z aut, które uległo wypadkowi - trafiła do szpitala. Na miejscu nadal pracują policjanci. 

 

Według pierwszych informacji, kilkanaście aut uczestniczyło w jednym wypadku na obwodnicy Olsztyna. Zdementował to sierż. Jurkun. - To pięć odrębnych wypadków - zapewnił. 

 

Wypadek także nieopodal Olsztynka

 

Do kolizji doszło także na trasie S51 między Olsztynkiem a Sudwą niedaleko Ameryki (ok. 30 km od obwodnicy Olsztyna). Zdarzyły się tam dwie stłuczki. Ruch samochodów odbywa się jednym pasem drogi.

 

ZOBACZ: Nocą, autostradą pod prąd. Kierowca bmw bez prawa jazdy [WIDEO]

bas/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie