Protest rolników. Zablokowane drogi, gnojowica u posłów

Polska
Protest rolników. Zablokowane drogi, gnojowica u posłów
Facebook/Agrounia
Rolnicy protestują przeciwko "piątce dla zwierząt"

"Poseł Bartosz Kownacki będzie musiał przewietrzyć biuro" - poinformował na Twitterze portal Świat rolnika i opublikował zdjęcie taczki i beczki z gnojowicą przed biurem posła PiS, który głosował za "piątką dla zwierząt". Cuchnącą przesyłkę otrzymał także Antoni Macierewicz. W całej Polsce rolnicy wyjechali na ulice traktorami i blokują ruch.

"Pod biurem poselskim w Janowcu Wielkopolskim stanęła taczka z gnojem i beczka z gnojowicą. To wyraz protestu przeciwko #5dlazwierzat. Dziś w całym kraju zapowiedziano ponad 100 blokad dróg" - poinformował na Twitterze Agro Profil Magazyn Rolniczy.

 

 

 

Taczkę z obornikiem rolnicy wprowadzili też do biura posła PiS Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Rolnicy gnojowicę wylali także drogi.

 

 

Polsat News

 

 

Na drogi w całej Polsce wyjechały ciągniki

 

Ok. 30 traktorów spowalnia ruch na trasie Węgorzewo-Giżycko. W proteście biorą udział rolnicy m.in. z Mrągowa, powiatu bartoszyckiego, węgorzewskiego i kętrzyńskiego.

 

Dolnośląski protest rolników rozpocznie się o godzinie dziesiątej na stacji paliw w Ząbkowicach Śląskich. Na drogę wyjadą ciągniki, które bardzo powoli będą jechać do Łagiewnik w kierunku Wrocławia.

 

 

Polsat News

 

 

Rolnicy zebrali się pod Siedlcami gotowi, by wyruszyć na drogiPolsat News
Rolnicy zebrali się pod Siedlcami gotowi, by wyruszyć na drogi

 

 

 

WIDEO: zobacz materiał "Wydarzeń"

  

 

"Polska stanie"

 

We wtorek drzwi do gmachu Ministerstwa Rolnictwa rolnicy zastawili belami słomy. Tak wyrazili swój sprzeciw wobec nominacji Grzegorza Pudy na szefa resortu. Protest miał być pierwszą lekcją "jak wygląda słoma".

 

 

ZOBACZ: "Jutro stanie cała Polska". Rolniczy protest przeciwko nowemu ministrowi

 

13 października rolnicy ponownie mają się zjawić w Warszawie, na placu Trzech Krzyży, gdzie będą apelować do senatorów o podjęcie "mądrych decyzji dla polskich rolników". W Senacie procedowana jest nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt.  

 

prz/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie