Wrocław: zakażeni politycy. Rafał Dutkiewicz ma koronawirusa

Polska
Wrocław: zakażeni politycy. Rafał Dutkiewicz ma koronawirusa
Twitter/@dutkiewiczrafal
Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakażony koronawirusem

Były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz poinformował w środę na Twitterze, że otrzymał pozytywny wynik testy na obecność koronawirusa. Na kwarantannie ma przebywać także Hanna Suchocka, która wcześniej odebrała nagrodę z rąk zakażonego Covid-19 obecnego prezydenta miasta Jacka Sutryka.

"Otrzymałem wyniki testu COVID. Pozytywny. Wszystkim życzę zdrowia i pozdrawiam z kwarantanny. Dbajcie o siebie!" – napisał Dutkiewicz.

 

Wcześniej, w sobotę 3 października, o zakażeniu poinformował obecny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Z kolei we wtorek informacje o swoim zakażeniu upublicznił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

 

ZOBACZ: Pogorszył się stan Poroszenki. Były prezydent Ukrainy ma koronawirusa

 

Jak nieoficjalnie informuje "Gazeta Wrocławska", na kwarantannie przebywa także Hanna Suchocka. Była premier RP odebrała w piątek we Wrocławiu z rąk prezydenta miasta Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Została wyróżniona m.in. za "owocny udział w stworzeniu fundamentów III Rzeczypospolitej". To pierwsza kobieta, która otrzymała to wyróżnienie.

 

"Podjęła stosowne kroki"

 

- Informacje dotyczące stanu zdrowia są danymi wrażliwymi. Mogę powiedzieć, że pani profesor wie o sytuacji, czuje się dobrze, nie ma objawów, ale w związku z tym, żeby nie stanowić zagrożenia i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, podjęła stosowne kroki - powiedziała gazecie Małgorzata Rybczyńska, rzeczniczka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie Hanna Suchocka jest wykładowczynią.

 

"Zdarza się, zdarzało i zdarzać będzie. Jak sami widzicie z jeszcze większą częstotliwością. Wokół nas jest zapewne wiele takich osób, choć nie wszyscy oni o tym wiedzą z uwagi na brak objawów lub dostępności badań. Niestety nawet codzienne nasze funkcjonowanie, czy też organizowanie różnych wydarzeń czy spotkań z zachowywaniem reżimu sanitarnego nie jest w stanie w 100 procentach uchronić nas od wirusa. A przecież funkcjonować, pracować, żyć musimy" – pisał w sobotę Sutryk.

 

W środę zdawał na Facebooku relację z kolejnego dnia pracy zdalnej. 

 

 

W środę na Dolnym Śląsku zanotowano 184 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. To najwyższy jednodniowy przyrost od początku pandemii. W regionie z powodu podejrzeń lub potwierdzonych zachorowań na COVID-19 hospitalizowane są 184 osoby.

msl/ PAP, gazetawroclawska.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie