Wrocław. Prezydent Jacek Sutryk zakażony koronawirusem

Polska
Wrocław. Prezydent Jacek Sutryk zakażony koronawirusem
Polsat News
Jacek Sutryk poinformował o zakażeniu na Facebooku

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformował w sobotę na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Jak podkreślił, czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów.

Prezydent Wrocławia na swoim profilu na Facebooku poinformował, że w piątek otrzymał z sanepidu informację, że miał kontakt z osobą pozytywnie zdiagnozowaną na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

ZOBACZ: Pogorszył się stan Poroszenki. Były prezydent Ukrainy ma koronawirusa

 

"Zdarza się, zdarzało i zdarzać będzie. Jak sami widzicie z jeszcze większą częstotliwością. Wokół nas jest zapewne wiele takich osób, choć nie wszyscy oni o tym wiedzą z uwagi na brak objawów lub dostępności badań. Niestety nawet codzienne nasze funkcjonowanie, czy też organizowanie różnych wydarzeń czy spotkań z zachowywaniem reżimu sanitarnego nie jest w stanie w 100 procentach uchronić nas od wirusa. A przecież funkcjonować, pracować, żyć musimy" – napisał Sutryk.

 

 

Wyjaśnił, że w sobotę rano poddał się badaniu, którego wynik okazał się dodatni. "Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, ale - zgodnie z procedura? – muszę zostać przez 10 dni na kwarantannie, z której będę kontynuował pracę zdalna?" – poinformował.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie