Pogorszył się stan Poroszenki. Były prezydent Ukrainy ma koronawirusa

Świat
Pogorszył się stan Poroszenki. Były prezydent Ukrainy ma koronawirusa
Reuters
Petro Poroszenko przebywa w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc.

Były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który choruje na Covid-19, został hospitalizowany - poinformowała w sobotę jego małżonka Maryna. Polityk ma obustronne zapalenie płuc. Zakażenie koronawirusem wykryto też u córki polityka.

Była ukraińska pierwsza dama, cytowana przez partię Poroszenki Europejska Solidarność, zaznaczyła, że jej mąż przebywa w jednym z kijowskich szpitali, w którym leczeni są pacjenci z Covid-19.

 

Zła sytuacja w szpitalach

 

- Pomimo tego, że mój mąż ma obustronne zapalenie płuc, ma silną wolę, którą demonstruje, walcząc z chorobą - dodała.

 

Według niej sytuacja w kijowskich szpitalach jest "skrajnie zła". Jak twierdzi, nie wystarcza tam miejsc dla zainfekowanych koronawirusem, brakuje koncentratorów tlenu i sprzętu reanimacyjnego.

 

ZOBACZ: Petro Poroszenko zakażony koronawirusem

 

O zakażeniu koronawirusem Poroszenko poinformował na Facebooku we wtorek. 55-letni szef państwa w latach 2014-2019 jest chory na cukrzycę - zaznacza portal Ukraińska Prawda.

 

Zakażeni parlamentarzyści

 

1 października Maryna Poroszenko poinformowała o otrzymaniu powtórnego negatywnego wyniku swojego testu na Covid-19.

 

W środę deputowani zdecydowali, że w związku z zakażeniami SARS-CoV-2 w październiku odbędzie się tylko jedno plenarne posiedzenie ukraińskiej Rady Najwyższej. Przewodniczący parlamentu Dmytro Razumkow przekazał, że w ostatnich dniach infekcję koronawirusem wykryto u 10 parlamentarzystów.

 

Piątek był czwartym z rzędu dniem z rekordowym dobowym bilansem infekcji koronawirusem na Ukrainie. Władze poinformowały, o 4661 nowych zakażeniach i śmierci 92 chorych.

jo/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie