Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

Polska
Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem
Facebook/Danuta Dmowska-Andrzejuk
Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona koronawirusem

Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała w środę dziennikarzy sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu Anna Krupka.

"Otrzymałam dodatni wynik testu SARS-CoV-2. Czuję się dobrze i chorobę przechodzę bezobjawowo. Bardzo proszę, aby stosować się do zasad bezpieczeństwa. Dbajmy o siebie i innych" - napisała na Twitterze Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

ZOBACZ: Marszałek Senatu w samoizolacji. Będzie miał przeprowadzony test na koronawirusa

Wicepremier nie pojawił się na uroczystości 

W środę w Ministerstwie Sportu wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu miał uroczyście objąć kierownictwo nad działem administracji rządowej "kultura fizyczna". Przed uroczystością sekretarz stanu w MS przekazała dziennikarzom, że wicepremier Piotr Gliński "nie przyjedzie na uroczystość w związku z pozytywnym testem na koronawirusa pani minister Danuty Dmowskiej-Andrzejuk".

 

We wtorek prezydent Andrzej Duda wręczył prof. Piotrowi Glińskiemu nominację na ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Gliński będzie jednocześnie kontynuował pracę na stanowisku wicepremiera i przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego – przekazało MKiDN.

 

ZOBACZ: Koronawirus wśród polityków. "Prezydent jest badany jak każda osoba w Polsce"

 

"Sprawami sportu zajmie się specjalny urząd – Narodowe Centrum Sportu – podlegający ministrowi kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Jego powstanie będzie koordynować dotychczasowa minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk" – poinformowało MKiDN.

ms/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie